Zavřít reklamu

Od představení nových iPhonů neuplynuly ještě ani dva měsíce a známý analytik Ming-Chi Kuo už začíná pomalu prozrazovat detaily o iPhonech pro rok 2019. Díky jeho zdrojům jsme se v minulých týdnech dozvěděli o tom, že se dočkáme opět tří modelů či o voděodolnosti, která bude stejná jako letošní rok. V čerstvé zprávě pro investory nyní Kuo rozebírá vylepšení pro Face ID a iPady.

Nové iPhony byly představeny před pár týdny a už nyní se dozvídáme informace o dalších:

Technologie Face ID by dle Kua měla v nových iPhonech disponovat lepším infračerveným projektorem, který by měl být spolehlivější než jeho současná verze a bez problému fungovat i ve zhoršených světelných podmínkách, které mohou vznikat například při skenování obličeje uživatele proti ostrému umělému světlu. Právě s tím mají totiž někteří uživatelé špatné zkušenosti. Primárními dodavateli komponentů pro Face ID by měly být společnosti IQE, Lumentum a Win Semi.

Kuo se ve své poznámce také zmínil o nových iPadech. Novou generaci iPadu Pro můžeme dle něj očekávat na konci příštího roku či začátku roku 2020. Ta by měla disponovat novou 3D technologií s názvem Time of Flight (ToF), která dokáže rychlostí světla změřit vzdálenost objektu od zařízení, z čehož by mohla těžit rozšířená realita, Face ID a potažmo i fotografie. V iPadech by se měla tato technologie nejprve objevit u přední kamery, přičemž v roce 2020 se s ní pochlubí i iPhony.

Podle proslulého analytika bude nová přední kamera disponující novými technologiemi opravdu revoluční. Dramaticky se díky ní zlepší focení předních fotografií v režimu portrét a pomocí obličeje už váš iPhone odemknete již prakticky vždy – ať už v naprosté tmě, či například tehdy, kdy bude Face ID osvíceno slunečním světlem.

face_id_fb_dalsi_osoba

Dnes nejčtenější

.