Zavřít reklamu

Rok 2018 nám priniesol naozaj pozoruhodný počet kvalitných herných titulov, ktoré si môžeme užiť ako na našich iPadoch, tak aj na iPhonoch. Mobilné zariadenia sa čoraz častejšie objavujú v hľadáčikoch popredných vývojárov, čím sa smartfóny zaraďujú na jednu z vedúcich priečok herných platforiem. Ak ste sa na sviatky rozhodli osviežiť si svoju hernú knižnicu a chcete sa pustiť do kvalitných herných zážitkov, možno vám k tomu dopomôže nasledujúci zoznam najlepších hier na iPhone za rok 2018. Na svoje si príde naozaj každý z vás, či už obľubujete strategické tituly s pomalším priebehom, alebo ste fanúšikom nespútanej akcie. Portfólio hier pre mobilné telefóny s nakusnutým jablkom toho ponúka naozaj mnoho, preto sme pre vás vybrali desiatku herných zážitkov, ktoré určite stoja za povšimnutie.

Donut County

Náš zoznam TOP 10 najlepších herných titulov pre platformu iOS otvoríme strategickou peckou s puzzle prvkami v podobe DOnut County. V zábavnej príbehovke sa zoznámime s rozkošnými postavami, pričom našou hlavnou úlohou bude uloviť čo najviac materiálu a rôznych predmetov do postupne sa zväčšujúcej diery. Tieto záškodníctva majú na svedomí najväčší zlodeji zvieracej ríše v podobe medvedíkov čistotných alebo ak chcete, mývalov. Priznávam, že hlavná myšlienka zprvu prekvapila aj mňa, no po niekoľkých minútach hrania si Donut County rozhodne zamilujete. Pri „pojedaní“ všetkých možných záležitosti musíte uvažovať nad každým ďalším krokom, pozorne sledovať okolité prostredie, s ktorým môžete komunikovať na základe interakcií. Pútavý priebeh hry dopĺňa aj sympatická indie grafika, ktorá zaujme nejedno oko fanúšika mobilných hier.

  • Hra Donut County je dostupná v App Store za 129 Kč/5,49 €

[appbox appstore id1292099839]

The Room: Old Sins

Pokiaľ máte skúsenosti s hrami z univerza The Room tak určite viete že, existuje len málo podobne kvalitných titulov, ktoré pôsobia na poli logických hier. The Room: Old Sins vás zavedie to tajomného prostredia, ktoré v mnohých prípadoch pôsobí až hrôzostrašným dojmom s tematickým hudobným podmazom. V hre sa pokúsite rozlúsknuť množstvo logických hádaniek a rébusov všetkého druhu, pričom sa vám poriadne zaparia mozgové závity. Premeníte sa tak na hlavného detektíva, ktorý je pripravený odhaliť všetky tajomstvá, ktoré skrýva prostredie Waldegrave Manor. Ste fanúšikmi záhad? Baví vás príbeh sústredený na detaily? Ak ste si na obe otázky odpovedali áno, hra The Room: Old Sins je šitá na mieru práve pre vás.

  • Hru The Room: Old Sins nájdete v App Store za 129 Kč/5,49 €

[appbox appstore id1286676015]

Shadowgun Legends

O hre Shadowgun Legends sme vám za uplynulý rok priniesli solídny počet článkov, ktoré pojednávali o neustálej iniciatíve pridávania nového herného obsahu. Tvorcovia z českého štúdia MADFINGER Games sa prínosom nového Shadogwunu postarali o predefinovanie vnímania akčných titulov na obrazovkách mobilných telefónov. Fenomenálna multiplayerová strieľačka sa dočkala množstva prestížnych ocenení a doslova prevalcovala všetku konkurenciu v pôsobiacom žánri. Hra sa aj naďalej neustále vylepšuje a autori svojim fanúšikom sľubujú, že s plánmi ohľadom titulu určite nepoľavujú. Výborné ovládanie, špičkové grafické spracovanie a neuveriteľný rozsah možností robí zo Shadowgun Legends jednu z najlepších akčných hier, aké sa kedy na platforme iOS objavili. Ak sa chcete o tomto fenomenálnom počine dozvedieť viac, nenechajte si ujsť našu recenziu a exkluzívny rozhovor s autormi.

  • Hra Shadowgun Legends je dostupná v App Store úplne zadarmo

[appbox appstore id1091251242]

Florence

Ak vám niečo hovorí hra Monument Valley, určite budete poznať aj tento fantastický titul. Počas tohtoročnej konferencie WWDC 2018 sa hra Florence dočkala ocenenia od spoločnosti Apple, čo len svedčí o jej kvalitách. Hra je vykreslená na báze interaktívneho príbehu, ktorý vás postaví do úlohy protagonistky Florence Yeoh. Jej život sa neustále točí v začarovanom kruhu, pričom jediným vykúpením zo sveta práce a spánku, je pridlhé trávenie voľného času na sociálnych sieťach. Jedného dňa však narazí na Krisha, ktorý zmení jej kompletný pohľad na svet a všetky okolité prvky. Gameplay vás tak zavedie do kože Florence, prostredníctvom ktorej sa budete podieľať na rôznych in-game minihrách. Atmosférický príbeh priláka každého nadšenca kvalitnej dejovej línie s mnohými zvratmi a solídnou nádielkou obsahu.

  • Herný titul Florence je dostupný v App Store za 79Kč/3,49 €

[appbox appstore id1297430468]

Asphalt 9: Legends

Fanúšikovia rýchlej jazdy a kvalitných pretekov vlastniaci zariadenia so systémom iOS, nemuseli po herné zážitky tohto druhu nikdy chodiť ďaleko. Behom rokov sme mohli byť svedkami nejedného špičkového racingového spracovania, ktoré si získalo komunitu miliónov fanúšikov. Najikonickejším predstaviteľom je série Asphalt, ktorá sa tohto roku dočkala sympatického reštartu série. Hra ponúka obrovskú dávku singleplayerových závodov, v ktorých fyzika nehrá žiadnu rolu, ako aj pútavý režim pre hru viacerých hráčov. Množstvo limitovaných výziev a udalostí vás donúti sadnúť si za virtuálny volant takmer každý deň a pustiť sa tak do zbierania početnej škály rôznych vozidiel. Spanilá jazda naprieč početnými lokalitami, šialené brázdenie zatáčkami a tie najluxusnejšie športové autá. To všetko a omnoho viac prináša Asphalt 9: Legends.

  • Hru Asphalt 9: Legends nájdete v App Store, kde je dostupná zadarmo

[appbox appstore id805603214]

Assassin’s Creed Rebellion

Legendárna séria Assassin’s Creed z dielne štúdia Ubisoft pôsobí v herných kruhoch pod titulom veterána, ktorého si zamilovali milióny fanúšikov po celom svete. V minulosti sme sa dočkali spracovania s podtitulom Identity, ktorý si na iOS vyslúžil solídnu dávku pozitívnych ohlasov. Tvorcovia sa tak opäť rozhodli prísť s novou adaptáciou ikonickej série, tentokrát v podobe strategicko-akčnej hry Assassin’s Creed Rebellion. Príbeh vás zoznámi so všetkými členmi bratstva zabijakov, ktorí sa objavili nielen v hrách, ale aj vo filme a knižných spracovaniach. Zábavný gameplay na báze ťahov s určitými interakciami pôsobí logickým dojmom, pričom hlavnou myšlienkou titulu je zbieranie čo najväčšieho počtu materiálov a následné upgradovanie svojej základne. V priebehu hry sa vám postupne odomknú noví členovia assassínskeho rádu, medzi ktorými nechýbajú ikony ako Ezio, Aguilar alebo najnovšie prírastky do rodiny AC v podobe Alexia a Kassandry. Rebellion je jednoducho povinná jazda pre každého skalného fanúšika Assassin’s Creed.

  • Titul Assassin’s Creed Rebellion nájdete v App Store úplne zadarmo

[appbox appstore id1164056434]

Homo Machina

Napriek obrovskému počtu hier pre platformu iOS, sa v našich knižniciach len málokedy objaví titul, ktorý upúta nielen hrateľnosťou ale aj fantastickou myšlienkou. Jedným z podobných prípadov je určite hra Homo Machina, ktorá je vytvorená na základe myšlienky nemeckého lekára Fritza Kahna. Ten pri popisovaní činností ľudského tela využíval mechanické metafory, ktoré sa následne dočkali fantastického vizuálu.  Kahnove dychberúce ilustrácie, ktoré stvárňujú ľudský organizmus ako prešpekulovaný systém, v ktorom je všetko do bodky nastavené, previedli do hernej podoby developeri z Darjeeling Production. Ak hľadáte spôsob, akým sa zabaviť na dlhé hodiny a zároveň sa priučiť tajom ľudského organizmu, ponorte sa do tejto 2D logickej skladačky, ktorá vám priblíži anatomické dianie nášho tela.

  • Hru Homo Machina si môžete zaobstarať v App Store za cenu 79Kč/3,49 €

[appbox appstore id1341706265]

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Zaujímalo vás, ako vyzerá život v najslávnejšej čarodejníckej škole z vlastnej perspektívy? S mobilným spracovaním celosvetového fenoménu Harry Potter vám táto príležitosť neprekĺzne pomedzi prsty. Hra Hogwarts Mystery ponúka pravý a nefalšovaný zážitok, vďaka ktorému sa z vás stane študent Rokfortu/Bradavic prostredníctvom niekoľkých klikov. Titul vás zavedie do všetkých kúzelníckych sfér v podobe varenia čarovných lektvarov, ovládania zaklínadiel alebo letu na metle. V hre sa samozrejme stretnete s ikonickými postavami, ktoré sa nám vryli do pamäti z knižných spracovaní alebo legendárnych filmových snímok. V prípade, že vás hra zaujala, no neviete čo od nej očakávať, prečítajte si recenziu z našej redakcie a prijmite pozvánku na čarodejnícke dobrodružstvo.

  • Hra Harry Potter: Hogwarts Mystery je dostupná zadarmo v App Store

[appbox appstore id1333256716]

Marvel Strike Force

Komiksové herné spracovania nie sú vo svete gamingu žiadnou novinkou. Svet Marvel a DC Comics sa počas uplynulých dekád dostal takmer do každého odvetvia zábavného priemyslu, o čom svedčí aj jeho neustále rastúca popularita. Ako tohtoročného zástupcu superhrdinského sveta Marvel Comics si pre nás tvorcovia zo štúdia FoxNext Games nachystali hru Marvel Strike Force. Ťahová stratégia na štýl Star Wars: galaxy of Heroes ponúka obrovskú nálož možností, vďaka ktorým sa ešte viac zoznámime s obľúbenými postavami z fantastického sveta. Či už sa jedná o singleplayerovú kampaň alebo o raidy v spoločnosti kolegov z aliancie, Marvel Strike Force vám naservíruje poriadnu dávku akcie spojenú s logickými ťahovými prvkami. Či už je váš obľúbenec Wolverine, Venom, Rocket Racoon alebo Spider-Man, tento titul vám ešte viac priblíži príbehy a schopnosti legendárnych charakterov, ktoré predefinovali vnímanie sveta komiksov. Superhrdinské spracovanie Marvel Strike Force sa vám bližšie odhalí v našej recenzii.

  • Titul Marvel Strike Force si môžete stiahnuť v App Store úplne zadarmo

[appbox appstore id1292952049]

Football Manager 2019 Mobile

Pokiaľ sa radíte do kategórie fanúšikov futbalu a zháňate perfektný spôsob, ako si virtuálne užiť všetky stránky najpopulárnejšieho športu planéty, určite si nenechajte ujsť nové spracovanie Football Manager. Legendárny futbalový simulátor ponúka až 116 líg a 51 národností, medzi ktorými figuruje nejedna klubová špička. V porovnaní s minulým ročníkom sa Football Manager 2019 dočkal výraznejšie lepšieho grafického vizuálu, nových funkcií a plnej optimalizácie pre najnovšie iPhony z radu X. V hre sa zoznámite so všetkými praktikami tímového menežmentu až po samotné zápasy, v ktorých sa postavíte svetovým futbalovým jednotkám. Tvorcovia hry sľubujú unikátny zážitok v podobe plnohodnotného titulu, čo sa pochopiteľne odrazilo aj na cene hry. Football Manager 2019 Mobile však predstavuje výbornú investíciu, ktorá vás zabaví na dlhé hodiny hrania doma, alebo na cestách.

  • Hra Football Manager 2019 Mobile je dostupná v App Store za 229 Kč/9,99 €

[appbox appstore id1437397276]

Hry

Dnes nejčtenější

.