Zavřít reklamu

Je dost možné, že jste si v dnešní době mizejících audiojacků přáli pod stromeček bluetooth sluchátka. Pokud jste byli opravdu hodní a měli štěstí, rozbalili jste si bezdrátová sluchátka od Applu – Apple AirPods. Sluchátka vám dorazila v krabičce, která designově odpovídá veškerým Apple produktům. Po jejím rozbalení vás obsah nikterak nepřekvapí. Sluchátka AirPods, která jsou umístěná v pouzdře, manuál a Lightning konektor, bohužel bez adaptéru.

První spárování

Jak je spojit s telefonem? Není nic lehčího. Na iPhonu či androidím zařízení stačí zapnout bluetooth, sluchátka spárovat a užívat si poslech. Sluchátka se pak k iPhonu vždy připojí po otevření pouzdra, které není jen tak obyčejným pouzdrem, do kterého sluchátka vložíte, abyste je nezašantročili. V případě iPhonu je spárování jednoduché, jelikož stačí jen otevřít krabičku a vyčkat, než se na displeji objeví hláška oznamující párující se AirPods. Tu pak jen potvrdíte a AirPody jsou de facto vaše, jelikož se přiřadí k vašemu Apple ID, čemuž se budeme věnovat níže.

V případě non-Apple zařízení je párování o něco složitější, i tak jej však zvládne bez problému každý. Stačí postupovat podle následujících kroků:

  1. Vložte sluchátka do pouzdra a ujistěte se, že jsou k němu připojena.
  2. Otevřete víko pouzdra, ale sluchátka nechte stále uvnitř.
  3. Na zadní straně pouzdra stiskněte a držte malé kruhové tlačítko do té doby, než začne malá LED uvnitř pouzdra pomalu bíle blikat.
  4. Na daném zařízení otevřete nastavení Bluetooth a klikněte na tlačítko pro spárování se sluchátky. Proces je stejný jako u jiných Bluetooth sluchátek či reproduktorů.

Využívejte pouzdro na maximum

Pouzdro funguje jako nabíjecí dock. Sluchátka AirPods vydrží na jedno nabití hrát 5 hodin. Nabíjení sluchátek samotných je vskutku rychlou záležitostí. Apple garantuje, že při pouhém patnáctiminutovém nabíjení vydrží sluchátka hrát až 3 hodiny. Celkově vydrží nabíjecí pouzdro napájet sluchátka tak, že si užijete až přes 24 hodin poslechu.

Seznamte se s LED indikátorem

Indikátor v podobě LED diody vám napoví, jak se to má s kapacitou akumulátoru. Blikat může zelenou, oranžovou a červenou barvou, jejichž význam asi netřeba blíže vysvětlovat. Bílá barva značí, že jsou sluchátka připravena k párování. Takovou barvu budete chtít vidět na LED diodě v okamžiku, kdy budete chtít AirPods spárovat s jiným než Apple zařízením. V takovém případě stačí umístit sluchátka do pouzdra a držet tlačítko, které je na něm umístěno. Po pár vteřinách se LED dioda zbarví do bílé barvy a vy můžete AirPods spárovat klidně s Androidem nebo operačním systémem Windows.

Snadné připojení na všech jablečných zařízeních

Pokud vlastníte účet iCloud, což by měla být samozřejmost, můžete od prvního spárování velmi jednoduše „přepínat“ mezi různými Apple zařízeními. Můžete tak poslouchat hudbu z iPhonu, Macu, iPadu nebo Apple Watch. Podmínkou je rovněž minimálně macOS Sierra, iOS 10 nebo watchOS 3. Ve všech vašich zařízeních totiž již budou AirPody přiřazeny jakožto možnost pro poslech zvuku, takže se vyhnete dalšímu otravnému párování. Kdybyste však chtěli sluchátka připojit ručně (což je v některých situacích nezbytné), k Apple Watch je připojíte přes Ovládací centrum a AirPlay, k Macu pak klasicky přes Bluetooth.

Naučte se gesta

Pokud něco vyrobí Apple, není to nikdy obyčejné. Toto pravidlo platí rovněž i u Airpods. Sluchátka disponují hardwarem a akcelerometry, takže jim umožňují reagovat na gesta. Hlavním gestem je dvojité poklepání na sluchátko. Poté nastane vámi navolená funkce. Může se jednat o pozastavení hudby, předchozí skladbu, další skladbu nebo spuštění Siri. Volba je na vás. Pokud jste si jistí, že sluchátka jsou připojena k iOS zařízení, otevřete „Nastavení“ a zvolte možnost „Bluetooth“. Vedle AirPods uvidíte v seznamu po pravé straně tlačítko v „i“ v modrém kroužku. Po klepnutí na něj vyberete levé nebo pravé sluchátko a navolíte gesto.

Sluchátka rovněž okamžitě přestanou hrát, pokud byť jen jedno vyndáte z ucha. Ač je to k nevíře, fungují i jako handsfree, slyšet vás z nich bude čistě a zřetelně, bez nutnosti vytahovat iPhone z kapsy. Samotný zvuk sluchátek je velmi slušný, skvělá hlasitost, přívětivé basy. To ale posoudíte nejlépe sami.

AirPods

Související články

Dnes nejčtenější

.