Zavřít reklamu

Čas od času ve na světlo světa dostanou zajímavé příběhy lidí, kteří za své životy vděčí některému z produktů od Applu. V poslední době se sice většina podobných příběhů točila kolem Apple Watch a jejich schopností odhalit pomocí monitoringu různé zdravotní neduhy, ani na jablečné telefony by se však nemělo v tomto ohledu zapomínat. Díky jejich vylepšením z minulých let totiž mohou být při záchraně života stejně nápomocny jako právě Apple Watch. 

The Today Show se podělil o příběh skupiny přátel cestujících po Japonsku. Ti se rozhodli vyrazit mimo jiné na výlet na ostrov u pobřeží Okinawy, na který se chtěli dopravit půjčenou lodí. Kvůli neklidnému moři se však jejich plavidlo převrátilo a jeho posádka tak skončila kdesi ve vodě daleko od pevniny. A právě na tu se dostali díky iPhonu, respektive jeho voděodolnosti. Přestože byl telefon namočen ve vodě, bez problému fungoval a umožnil trosečníkům přivolat záchranné služby. Ty je zhruba po 90 minutách z moře vytáhly a odvezly na souš. 

Voděodolností se jako první pochlubily iPhony 7 a 7 Plus: 

Poměrně úsměvné je na celé situaci to, že se trosečníkům podařilo zachytit ze své záchrany dokonce i video, které si můžete přehrát pod tímto odstavcem. Je na něm zachycena skupinka lidí vznášejících se na hladině, za kterou vytahují záchranáři jednoho z trosečníků do vrtulníku. Bohužel není známo, o jaký typ iPhonu se přesně jednalo. Voděodolností však oplývají iPhony 7 a novější, takže je velmi pravděpodobné, že se pod záchranou podepsal jeden z těchto modelů. Událost neunikla ani řediteli Applu, Timu Cookovi, který jí sdílel na svém Twitteru se slovy, že je moc rád, že jsou všichni trosečníci v pořádku a v bezpeční. 

Přestože nyní voděodolnost přispěla k záchraně lidských životů, stoprocentně se na ní spoléhat nelze. Ve světě se totiž objevilo i mnoho případů toho, že voděodolný iPhone po mírném kontaktu s vodou zcela “zemřel”. Ostatně, i mnoho z vás nám podobné příběhy v komentářích pod články vyprávělo. Jejich závěr je však vždy bohužel stejný – na poškození vodou se nevztahuje záruka a tudíž je telefon uspán nadobro. Pokud tedy chcete svůj iPhone používat ve vodě, raději se pojistěte speciálním vodotěsným pouzdrem, které by mělo možné poškození vodou maximálně eliminovat. 

Související články

Dnes nejčtenější