Zavřít reklamu

Významné aktualizace se dnes dočkala aplikace Ventusky od českých vývojářů, která zobrazuje meteorologická data. V nové verzi aplikace přináší radarový snímek s pokrytím celé Evropy. Ten zachycuje ve vysokém rozlišení aktuální výskyt srážek a pomáhá i s velmi přesnou předpovědí nebezpečných jevů, jako jsou bouřky. Radarový snímek je aktualizován každých 10 minut a lze z něho přesně poznat blížící se srážky. Pro tvorbu radarového snímku bylo využito téměř 300 meteorologických radarů, které pokrývají nejen Evropu, ale i severní Ameriku. Aplikace ovšem využívá nejen data z pozemních radarů, ale také satelitních snímků a předpovědních modelů. Díky tomu tak může zobrazovat aktuální intenzitu srážek pro jakékoliv místo na zemi.

Oproti aplikacím jako je Meteoradar nabízí nový radarový snímek na Ventusky především větší pokrytí. Lze tak dobře sledovat příchod srážek například ze Skandinávie nebo Středomoří nad naše území. Celosvětové pokrytí ocení uživatelé, kteří cestují. Radar ze severní Ameriky a Evropy je navíc k dispozici ve vysokém rozlišení.

  • TIP: Přesnost radarového snímku si můžete prohlédnout i na webových stránkách Ventusky.com.

Aplikace Ventusky nově nabízí také přehledný widget s předpovědí na nejbližší hodiny. Předpověď je kombinována z několika modelů tak, aby vždy nabídla nejpřesnější údaje pro dané místo.

Cílem aplikace Ventusky je nabídnout vysoce přesná data o počasí na celém světě. Jedná se o první aplikaci na internetu, která takto komplexně zobrazuje data z radarů. Návštěvníci se dostávají k datům, se kterými ještě před pár lety pracovali výhradně meteorologové.

[appbox appstore id1280984498 ]

ventusky

Související články

Dnes nejčtenější

.