Českou aplikaci Ventusky si oblíbili lidé po celém světě, na App Storu dosáhla nadprůměrného hodnocení

Do Česka v posledních dnech pomalu přichází zimní počasí, což opět zvyšuje nároky na kvalitu předpovědi počasí. Vedle srážek nebo teplot je zajímavé sledovat i například vývoj sněhové pokrývky, což ovšem běžné aplikace neumí. Je tak vhodné zvolit některou z pokročilejších meteorologických aplikací. Mezi ně patří česká aplikace Ventusky, která přináší i podrobnou předpověď sněhové pokrývky, což umožňuje přesně sledovat, kde se druhý den vytvoří sněhová pokrývka a jak bude vysoká.

Aplikace pro své předpovědi využívá model ICON, který vytváří německý meteorologický institut v Offenbachu. Tato data patří k jedněm z nejkvalitnějších na světě. Německá vláda investovala do vývoje modelu stovky milionů. Svou kvalitou tak model překonává například americký model GFS, který využívá drtivá většina meteorologických aplikací.

Českou aplikaci Ventusky si stahují z App Storu lidé po celém světě. Celkově aplikace již dosáhla nadprůměrného hodnocení 4,6 a stovky lidí si ji pochvalují v recenzích. Pro českou aplikaci je to mimořádný úspěch. Předpovědi pomáhaly především lidem v Karibiku a na Floridě, které v září zasáhly silné hurikány. Lidé v postižených oblastech sledovali přes aplikaci, jak silný vítr se v jejich oblasti vyskytne či kolik srážek naprší. Vizualizace meteorologických dat z aplikace Ventusky využívají ve svých článcích i přední světové deníky jako americký Washington Post, francouzský Libération či britský Daily Mail.

|
16
Leitz

Diskuze

  Aleš Matušík

  Nic proti českým vývojářům, ale v čem se aplikace za 89kč liší od Windyty které je zdarma?

  Reagovat
  Ventusky

  Liší se v mnohém – jiná data, jiný styl zpracování dat a hlavně je celá aplikace nativní – napsaná ve Swiftu a OpenGL (uvedená aplikace Windy je jen zabalená webová stránka, což je jen hybridní aplikace). To, že aplikace má smysl, dokazuje přes 300 pětihvězdičkových recenzí na App Storu 😉

  Reagovat

  Liší se v mnohém – jiná data, jiný styl zpracování dat a hlavně je celá aplikace nativní – napsaná ve Swiftu a OpenGL (uvedená aplikace Windy je jen zabalená webová stránka, což je jen hybridní aplikace). To, že aplikace má smysl, dokazuje přes 300 pětihvězdičkových recenzí na App Storu.

  Reagovat
  René Husár

  Ventusky : Škoda, že zde není možnost si aplikaci vyzkoušet a potom zakoupit, případně lehkou verzi zdarma s možnosti dokoupení dalších funkci pro náročnější uživatele.

  Reagovat

  Používám Windy bez ohledu na cenu, proti Ventusky se podstatně rychleji překresluje, je intuitivnější a když jsme u toho hodnocení, má o desetinku lepší (což nakonec nic neznamená). Jiná data, ECMWF/ICON, to je jako srovnávat Seznam s Googlem 🙂 Aby se Ventusky dobře prodávalo, muselo by stát ějakých 29 CZK, aby to vzal každý bez ohledu na funkčnost, za 89 CZK se o tom už přemýšlí a srovnává..

  Reagovat

  Aplikace Ventusky se překresluje velmi rychle – je celá přepsaná do nativního kódu pro iOS. Nejedná se o webovou verzi (ta je pomalejší). Hodnocení moc srovnávat nejde – u placené aplikace jsou uživatelé samozřejmě mnohem náročnější. Potom je jen desetinka v rozdílu hodnocení značným úspěchem.

  Reagovat

  Ventusky se strašně pomalu překresluje, bez ohledu na cenu používám Windy, kromě toho mi přijde intuitivnější

  Reagovat

  To mě zase připadají Ventusky intuitivnější. Ale je věc názoru. Je pravda že to překreslování by mohlo být rychlejší ale není to nic tragického. Cením si snahu to udělat jako nativní aplikaci a podpořil jsem je koupí.

  Reagovat

  Webová verze je o něco pomalejší (používáme tam přesnější metody interpolace, což stojí výkon), ale aplikace je naopak velmi rychlá, protože je celá přepsaná do nativního kódu.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz