Zavřít reklamu

Prodeje nových iPhonů nejsou dle dostupných informací tak dobré, jak mnozí analytici předpokládali, z čehož mnoho lidí vyvozuje vcelku logický závěr, že zájem o iPhony obecně pomalu upadá.  Není tomu ale tak, jak se na první pohled může zdát. Podle výsledků z vyhledávače od Google byl iPhone nejfrekventovaněji vyhledáván v roce 2012, a to před představením iPhonu 5. Je však nutné se zamyslet nad tím, že vyhledávání a celkový zájem jsou pojmy, které si příliš podobné nejsou. Chci tím říct, že vyhledávání určitě neurčuje, jak velký je o určitý produkt zájem.

Pokud jste se v roce 2012 zajímali o Apple a dění okolo něj, tak mi zcela jistě dáte za pravdu, že byl Apple před představením iPhonu 5 opravdu horkým tématem. Bylo to především kvůli tomu, že v této době byla společnost Apple jedinou společností, která zvládla tvořit opravdu výkonné telefony. Android se v té době pouze rozhoupával, a tak Apple bezpochyby neměl konkurenci. Větší zájem mohla také vzbudit smrt Steva Jobse, jelikož iPhone 5 byl prvním iPhonem, který nevyšel pod vedením Steva, ale Tima Cooka.

Graf vyhledávání slova iPhone:

Screen-Shot-2018-11-23-at-11.52.21-780x283
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Analyzovat Google Trendy je opravdu zajímavé, avšak ne vždy vám řeknou úplnou pravdu. Z vyhledávání rozhodně nezjistíme, za jakým důvodem někdo produkt vyhledává. Zároveň musíme počítat s tím, že ne každý používá Google vyhledávač a o nových produktech můžeme získávat informace například z Twitteru či YouTubu. Jednoduše řečeno, počet vyhledávání neurčuje, kolik lidí má o produkt zájem, tzn. kolik lidí si iPhone zakoupí. Stačí se podívat na pár čísel – v roce 2012 Apple prodal 125 miliónů iPhonů, což znamená, že v roce 2018 by mělo být tohle číslo menší. Opak je ale pravdou, jelikož v roce 2018 Apple prodá okolo 217 miliónů iPhonů.

iPhone XR se měl stát trhákem, skutečnost je však jiná:

iPhone 5
Zdroj: unsplash
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější