Zavřít reklamu

Myslím si, že v této situaci už se někdy ocitl každý z nás. Z jednoho chatu ve Facebook Messengeru jste chtěli něco přeposlat do toho druhého, avšak překlikli jste se a namísto toho jste zprávu, audio, či obrázek poslali úplně někomu jinému, než jste chtěli. Až donedávna byl tento problém vcelku kritický. Poté, co jste zprávu špatně přeposlali, jste velice často museli vysvětlovat, „co to jako má znamenat“. V novější verzi Messengeru už je však tohle ošetřeno a v případě, že se při přeposílání zprávy spletete, tak máte možnost akci během několika sekund vrátit zpět. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak v Messengeru vrátit zpět přeposílanou zprávu

Dejme tomu, že jsem chtěl od jednoho kamaráda přeposlat obrázek jinému kamarádovi. Klasicky to funguje tak, že u obrázku v jednom chatu kliknete na ikonku šipky ve čtverci, která aktivuje režim pro přeposlání zprávy. Zobrazí se seznam vašich kontaktů a pomocí tlačítka Odeslat si můžete zvolit, komu chcete zprávu přeposlat. Dejme tomu, že se teď spletu a namísto kamarádovi omylem pošlu zprávu přítelkyni. Kliknu tedy na tlačítko Odeslat – nyní by následovala panická hrůza, že jste někomu poslali něco, co jste neměli. Nyní se ale v Messengeru nemáte čeho obávat – po kliknutí na Odeslat se tlačítko změní na tlačítko Zpět. Pokud jste se tedy spletli, tak stačí na tlačítko Zpět kliknout a odesílání zprávy se jednoduše přeruší. Musíte být ale pohotoví, jelikož na stisknutí tlačítka Zpět máte asi přibližně 3 sekundy, poté se zpráva odešle a není cesty zpět… alespoň prozatím.

V nové verzi Facebook Messengeru, která vyjde již zanedlouho, bychom se totiž měli dočkat funkce, pomocí které budeme schopni mazat i zprávy, které už jsme odeslali. Momentálně je to nastaveno tak, že pokud se rozhodnete v chatu smazat zprávu, tak se smaže pouze vám, ale osobě na druhé straně v chatu zůstane. Jakmile však dojde k aktualizaci, tak pokud během 10 minut odeslanou zprávu smažete, tak se smaže z obou zařízení.

messenger FB

Dnes nejčtenější

.