Zavřít reklamu

Téměř před 4 měsíci Facebook oznámil, že chce do své aplikace implementovat funkci, která by měřila čas uživatele stráveného na Facebooku. Zavedení této funkce již bylo zaznamenáno technologickým webem TechCrunch, který tak o této skutečnosti jako první informoval. Obdobnou funkci přinesl i iOS 12 se svým Časem u obrazovky, který přehledně informuje svého uživatele, jak tráví čas na svém iOS zařízení.

Funkce sledování času v aplikaci Facebook bude po rozšíření aktualizace v iOS aplikaci dostupná ve spodním navigačním panelu. Po klepnutí na ikonku „Čas strávený na Facebooku“ uvidí uživatel množství času stráveného v této aplikaci. K dispozici je také graf, který poukazuje na využívání aplikace v průběhu dnů. Rovněž je možné nastavit si notifikaci, která vás upozorní, kolik času jste v aplikaci strávili.

iPhone XR se letos představil v šesti barevných variantách:

Facebook zmínil úmysl přidat do své aplikace tuto funkci už v srpnu, kdy zástupci sociální sítě oznámili, že je jejich cílem pomáhat lidem spravovat svůj čas strávený na sociální síti. Dále ve Facebooku při ohlašování tohoto záměru doufali, že taková funkce bude mít vliv na rozhovory mezi dospívajícími a rodiči, kdy by tito měli mezi sebou více komunikovat o svých návycích před obrazovkami smartphonů. Samotná funkce na Facebooku ale nedovolí uživateli nastavit žádná omezení. Toto řeší například už zmíněná funkce iOS 12 Čas u obrazovky. Z pohledu uživatele iOS se tak zdá zavedení takové funkce jako poměrně zbytečné. Jak využívat tuto novou a propracovanější funkci jablečného operačního systému na maximum, se dozvíte v jednom z našich minulých článků.

Screen-Shot-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

 

 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější