Zavřít reklamu

Krom dvou prémiových iPhonů XS a XS Max představil Apple na zářijové keynote i iPhone XR, který se však krom nižší ceny „chlubí“ i absencí několika funkcí, kterými disponují prémiové modely. Jako jeden z největších nedostatků můžeme označit absenci technologie 3D Touch, a to kvůli „osekanému“ displeji. Ten totiž nedokáže rozpoznat jakýkoliv vliv síly, na kterém je právě 3D Touch založen. Přestože byla do telefonu implementována funkce s názvem Haptic Touch, ovládání pomocí tlaků na dispej zkrátka nahradit nemůže, jelikož nenabízí všechny funkce 3D Touch. Tedy alespoň prozatím.

Jak se zdá, Apple vyslyšel veškrá volání uživatelů a do nového  iOS 12.1.1 přidá pro Haptic Touch další funkci. V beta verzi operačního systému uživatelé iPhonu XR totiž zjistili, že při přidržení prstu na dané notifikace se kompletně celá otevře. Ačkoliv tato alternativa není rychlostně srovnatelná s 3D Touchem, kdy stačilo pouze silně přitlačit na displej a notifikace se zobrazila celá, jedná se o nejlepší možné řešení ve spolupráci s technologií Haptic Touch. Ta funguje na bázi delšího přidržení, což je sice zdlouhavější, ale rozhodně lepší než posunout notifikaci do strany a zvolit Zobrazit.

Co je skutečně zarážející je fakt, že ačkoliv iPhone XR tuto funkci zcela postrádal, iPady tento způsob zobrazení kompletní notifikace aplikují již řadu let. Pokud jste vlastníkem iPhonu 6 nebo dokonce některého staršího modelu, tato novinka se vás bohužel vůbec netýká.

Operační systém iOS 12.1.1 se momentálně nachází ve stavu beta verze a jeho plné vypuštění se očekává před koncem letošního roku. Potěšila vás tato novinka? Nebo bez funkce 3D Touch už ani ránu. Dejte nám vědět váš názor do komentářů.

iPhone XR lsa FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější