Haptic Touch na iPhonu XR dostane s příchodem iOS 12.1.1 novou funkci

| | Zdroj
8

Krom dvou prémiových iPhonů XS a XS Max představil Apple na zářijové keynote i iPhone XR, který se však krom nižší ceny „chlubí“ i absencí několika funkcí, kterými disponují prémiové modely. Jako jeden z největších nedostatků můžeme označit absenci technologie 3D Touch, a to kvůli „osekanému“ displeji. Ten totiž nedokáže rozpoznat jakýkoliv vliv síly, na kterém je právě 3D Touch založen. Přestože byla do telefonu implementována funkce s názvem Haptic Touch, ovládání pomocí tlaků na dispej zkrátka nahradit nemůže, jelikož nenabízí všechny funkce 3D Touch. Tedy alespoň prozatím.

Jak se zdá, Apple vyslyšel veškrá volání uživatelů a do nového  iOS 12.1.1 přidá pro Haptic Touch další funkci. V beta verzi operačního systému uživatelé iPhonu XR totiž zjistili, že při přidržení prstu na dané notifikace se kompletně celá otevře. Ačkoliv tato alternativa není rychlostně srovnatelná s 3D Touchem, kdy stačilo pouze silně přitlačit na displej a notifikace se zobrazila celá, jedná se o nejlepší možné řešení ve spolupráci s technologií Haptic Touch. Ta funguje na bázi delšího přidržení, což je sice zdlouhavější, ale rozhodně lepší než posunout notifikaci do strany a zvolit Zobrazit.

Co je skutečně zarážející je fakt, že ačkoliv iPhone XR tuto funkci zcela postrádal, iPady tento způsob zobrazení kompletní notifikace aplikují již řadu let. Pokud jste vlastníkem iPhonu 6 nebo dokonce některého staršího modelu, tato novinka se vás bohužel vůbec netýká.

Operační systém iOS 12.1.1 se momentálně nachází ve stavu beta verze a jeho plné vypuštění se očekává před koncem letošního roku. Potěšila vás tato novinka? Nebo bez funkce 3D Touch už ani ránu. Dejte nám vědět váš názor do komentářů.


Leitz

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek