Zavřít reklamu

Když Apple v úterý skrze tiskovou zprávu oznámil ukončení prodejů iPodů touch poté, co se vyprodají jeho skladové zásoby, nezdálo se, že by tím způsobil příliš velký poprask. iPody totiž byly uživateli přehlíženy již dlouhé roky kvůli tomu, že de facto všechny jejich funkce již přebraly iPhony, iPady, Macy či dokonce Apple Watch. Jak se však nyní ukazuje, tento produkt, který pomohl Applu vystoupat na vrchol technologického světa, své fanoušky přeci jen má. 

Ačkoliv Apple v “usmrcovací” tiskové zprávě neoznámil, jak velké skladové zásoby iPodů touch má, už nyní je prakticky jasné, že příliš velké nebudou. V domovině Applu se totiž po tomto produktu jen zaprášilo a pokud byste si jej tedy chtěli na americkém Apple Online Storu zakoupit nyní, měli byste jednoduše smůlu. Pár zapadlých kousků sice možná ještě se štěstím seženete v kamenných Apple Storech, i tam však takřka 100% co nevidět dojdou a stejný osud potká i prodejce třetích stran. Kus historie Applu chce mít tedy zřejmě doma skutečně spousta jablíčkářů. 

Co se týče České republiky, zde je dostupnost iPodů touch podle všeho ještě relativně slušná. Skladem jsou totiž jak na tuzemské mutaci Apple.com, tak například na Alze a to ve velmi solidních objemech. Je nicméně jasné, že i zde se sklady postupem času vylidní, takže pokud vás koupě posledního prodávaného iPodu všech dob láká, nemá příliš smysl s ní otálet – zatím si totiž můžete vybrat nejen konfiguraci, ale i barvy. 

iPod touch na Alze naleznete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.