Zavřít reklamu

Aplikace Zkratky patří mezi nejlepší novinky v iOS 12 s největším potenciálem. Přináší uživatelům iZařízení skvělé a opravdu rozsáhlé možnosti automatizace nejrůznějších procesů. Zkratky si brzy našly svůj zástup příznivců, kteří se o vytvořené postupy velkoryse dělí na nejrůznějších fórech a stránkách. Přehled nejužitečnějších zkratek vám přináší i LsA.

V galerii samotné aplikace již několik přednastavených zkratek najdete. Na zkratku, která vás v galerii zaujala, stačí kliknout, a buďto ji přidat klepnutím na „Načíst zkratku“, nebo zobrazit a případně upravit jednotlivé body klepnutím na „Zobrazit akce“. V základu byste si jistě vystačili s přednastavenými zkratkami v aplikaci a jejich modifikacemi, byla by ale určitě škoda nevyužít i dalších zkratek, které vytvořili ostatní uživatelé. Pokud si budete chtít zkratky stáhnout přímo při čtení do vašeho zařízení, otevřete si tento článek v Safari pro iOS.

Změna velikosti obrázku pro umístění na sociální sítě

Pomocí této zkratky můžete snadno a rychle změnit velikost vybrané fotografie tak, aby bylo možné ji umístit na nejrůznější sociální sítě. V nastavení zkratky zvolíte požadovanou výšku a šířku obrázku, který budete sdílet přímo z nativní aplikace Fotky.

Stáhnout YouTube videa

Pomocí této zkratky si můžete do svého iPhonu snadno stáhnout videa přímo z aplikace YouTube. Poté, co se video stáhne, můžete zvolit jeho uložení do aplikace Fotky nebo sdílení do streamovací aplikace typu VLC Player.

Přehrávat skladby ve Spotify

V galerii aplikace jste si určitě všimli, že se zde nachází hned několik zkratek pro práci s Apple Music, ale žádná zkratka pro Spotify. To ale neznamená, že jsou uživatelé Spotify v tomto směru ochuzeni. S pomocí této zkratky můžete přehrávat skladby ve Spotify namísto Apple Music.

Ukládání videí ze Safari

Narážíte často při brouzdání internetem na videa, která byste si rádi stáhli pro pozdější zhlédnutí? S touto zkratkou, která má svůj původ ve vlákně na Redditu, to bude hračka.

Odeslání odkazu z iPhonu do PC

Apple produkty disponují skvělou funkcí, zvanou Handoff. Díky ní můžete na iPhonu či iPadu zkopírovat odkaz a na Macu, přihlášeném pod stejným iCloudovým účtem, ho zase vložit. Díky zkratkám si výhody této funkce mohou nyní konečně vychutnat i ti, kteří Mac nevlastní. Kromě příslušné zkratky je pro pokročilý režim s notifikaciemi zapotřebí ještě nainstalovat BurntToast.

Ultimátní režim Letadlo

Jsou situace, ve kterých pouhá aktivace režimu Letadlo zkrátka nestačí. Tato zkratka dokáže v jednu chvíli vypnout mobilní data, přepnout telefon do režimu nízké spotřeby baterie a zároveň zapnou režim Nerušit.

zkratky

Související články

Dnes nejčtenější

.