Zavřít reklamu

Většina uživatelů, včetně mě, si náhled snímků obrazovky, který se zobrazí v pravém dolním rohu, pochvaluje. Avšak ne každému tato funkce musí vyhovovat a někteří z vás by možná byli radši, kdyby se jim náhled snímku obrazovky nezobrazoval. Náhled se zobrazí pokaždé, když stisknete klávesovou zkratku pro sejmutí snímku obrazovky (tzn. Command + Shift + 3 a nebo Command + Shift + 4). Náhled snímku obrazovky může být otravný například tehdy, kdy pořizujete více snímků najednou, jelikož se náhled zobrazí na dalších snímcích. Jak tedy náhled v rohu obrazovky deaktivovat?

Jak deaktivovat náhledy snímků obrazovky

Na našem Macu či MacBooku s nainstalovaným macOS 10.14 Mojave stiskneme klávesovou zkratku Command + Shift + 5. Objeví se rozhraní pro zaznamenání obrazovky. V tomto případě však obrazovku zaznamenávat nebudeme, ale v dolní části rozklikneme možnost Volby. Z rozevíracího menu, které se objeví, odškrtneme možnost Zobrazovat plovoucí miniaturu. Po odškrtnutí už se náhled snímku obrazovky v pravém dolním rohu nezobrazí. Pokud byste chtěli náhledy vrátit zpět, tak platí naprosto stejný postup, akorát možnost Zobrazovat plovoucí miniaturu znovu zaškrtneme.

Mně osobně se náhled snímku obrazovky líbí a ušetří mi mnohdy spoustu práce. Všeobecně mi přijde fajn, že se Apple snaží adaptovat některé funkce z iOS do macOS. Avšak na druhou stranu chápu, že někomu se tento postoj Applu líbit nemusí a novinku v podobě náhledu snímku obrazovky nepovažuje za přínosnou.

deaktivovat_scr_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější