Zavřít reklamu

Doby, kdy jsme si pro filmové novinky chodili do kamenných videopůjčoven a odkud si na jeden den odnášeli vysněný snímek na VHS, jsou dávno pryč. Příslušné dění se přesunulo na internet a my tak máme možnost za určitý poplatek zhlédnout filmy i seriály nejrůznějších žánrů a ve vysoké kvalitě v klidu a pohodlí nejenom vlastního domova, ale v podstatě kdekoliv a kdykoliv. Po bok známých poskytovatelů, jako jsou iTunes, Netflix nebo HBO, se nově zařadila také společnost Warner.

https://www.npr.org/sections/thesalt/2018/09/29/643386327/no-cash-needed-at-this-cafe-students-pay-the-tab-with-their-personal-data?t=1540198925681

Společnost WarnerMedia na svých webových stránkách oficiálně oznámila spouštění nové streamovací služby – dojít by k němu mělo ve čtvrtém kvartále následujícího roku. Spuštění online videopůjčovny je jedním z výsledků odkoupení společnosti TimeWarner gigantem AT&T (americký operátor). Součástí WarnerMedia je nejenom společnost Warner Bros., ale například také DC Comics, televizní společnost CM, pod níž spadá například tuzemská Nova, nebo HBO, která již provozuje vlastní platformu HBO GO.

Vzhledem k tomu, že spuštění služby je zatím ještě relativně daleko, nejsou známy žádné bližší detaily, jako jsou lokace, v nichž bude videotéka dostupná, způsob, jakým zprovoznění služby ovlivní fungování existující HBO Go, nebo to, zda bude Warner filmy streamovat, půjčovat, nebo i prodávat. Tak jako tak to vypadá, že online Warner videotéka ještě více přispěje k současné roztříštěnosti trhu. Ke stálicím, jako jsou například iTunes, přibyly služby jako zmiňovaný Netflix, HBO GO, nebo třeba Amazon Prime. Zatímco někteří provozovatelé fungují na principu měsíčního předplatného, jiní nabízejí také možnost zakoupení nebo zapůjčení daného titulu.

WarnerMedia fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější