Zavřít reklamu

Šéfdesignér Applu Jony Ive se zúčastnil summitu WIRED25, v jehož rámci poskytl rozhovor legendární Anně Wintour, známé zejména z magazínu Vogue. Téma konverzace se nevyhnutelně stočilo také na problematiku závislosti na technologiích, o níž Ive prohásil mimo jiné to, že velice záleží na způsobu, jakým člověk své zařízení využívá.

„Myslím, že je dobré být ve spojení. Opravdová otázka je, co s tímto spojením děláte,“ prohlásil. V souvislosti s zmíněnou závislostí dále uvedl, že povaha inovací znemožňuje předpovídání všech následků. Například u iPhonu nikdo ze společnosti Apple nepředpokládal, že by mohl způsobit tak velkou závislost na smartphonech. Když promluvil o své práci, připomenul Ive, že jeho práce designéra nekončí vydáním samotného produktu, ale že na konci každého projektu musí být kromě konečného výrobku i to, aby se něco on sám něco naučil.

V rozhovoru se Anna Wintour nevyhnula ani otázce pověstného jablečného odhodlaného tajnůstkaření. Jeho důvody vidí Ive mimo jiné v tom, že některé z produktů společnosti Apple nikdy nespatřily světlo světa, a že společnost chce v souvislosti s tímto faktem upozorňovat veřejnost na to, co skutečně přijde, ne na to, co by mohlo přijít – v souvislosti s aférou AirPower ale tato věta získává lehce úsměvný nádech.

V závěru celého rozhovoru se Anna Wintour Jonyho Ive dotázala, co ho při práci pro Apple motivuje a proč i nadále dělá to, co dělá. „Pokud ztratíte takové to dětinské nadšení, myslím, že je čas jít dělat něco jiného,“ odpověděl. Když se ho Wintour zeptala, zda se již v tomto bodě nalezl, odvětil:„Ach, proboha, ne.“.

Jony Ive Anna Wintour fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější