Zavřít reklamu

Po představení nových produktů společnosti Apple v divadle Steva Jobse poblíž Apple Parku měli přítomní novináři možnost nejen vyzkoušet nové jablečné hračky, ale také vyzpovídat některé přední představitele Applu. Jedním z nich je bezesporu i Jony Ive, coby hlavní designér Apple produktů.

V rozhovoru pro The Wasington Post se zaměřil především na Apple Watch Series 4. O nich prohlásil, že celým tělem cítil, že jejich odhalení je velmi významné. Především díky velkému zaměření na zdravotní funkce se prý na nové hodinky bude pohlížet trochu odlišně a také budou odlišně přijaty. Hnacím motorem ve vývoji nových hodinek pro něho byly tisíce dopisů, které Apple obdržel od uživatelů. V nich je možné najít mnoho příběhů, kdy Apple Watch například někomu zachránily život. I proto pracovali na nové verzi tak tvrdě, jelikož vidí, že tento produkt opravdu zlepšuje kvalitu života uživatelů.

Hodinky vypadají na živo skutečně úchvatně:

Ive nechtěl prozradit, jaké jsou plány společnosti do budoucna, co se hodinek a jejich evoluce týká. Poukázal však na to, že budoucnost patří připojení k síti. A ne skrze telefon, ale podle slov Iva „přímo vy jste propojeni se sítí“. Tím zřejmě poukazoval na LTE funkce Apple Watch, které jsou dle něho vaší nedílnou součástí. A i díky svým hodinkám prý Ive snížil svou závislost na telefonu. K tomu má uživatelům dopomoci i větší displej Series 4, jelikož více věcí vyřídíte na hodinkách místo telefonu, ale naopak na malém displeji hodinek se poté nezaseknete prohlížením všemožných sociálních sítí, jako v případě iPhonu.

Je tedy vidět, že v případě Apple Watch se jablečná společnost opravdu momentálně soustředí na zdravotní funkce, které skutečně mohou lidem pomáhat v reálných životních situacích. Bude tedy zajímavé sledovat, kam až se celý koncept chytrých hodinek za pár let posune. Nicméně pokud chce Apple skutečně vsázet především na připojení k síti, může ho „neohrabanost“ některých operátorů nepěkně brzdit.

Apple-keynote-Tim-Cook-and-Jony-Ive-iPhone-XR-fb

Dnes nejčtenější

.