Zavřít reklamu

Dnešním dnem započala tradiční třídenní konference Adobe MAX, která se letos koná v Los Angeles. Mezi hlavní body můžeme zařadit aktualizaci Creative Cloud pro Mac, nový software určený pro iPad a několik dalších nových vymožeností, které se především soustředí na kompatibilitu napříč různými platformami. Podle společnosti Adobe je zásadní pracovat na vývoji multiplatformních aplikací, které dovolí uživatelům pracovat v pohodlí domova a následně také na jejich cestách.

Premiere Rush CC & Premiere Pro

O aplikaci Premiere Rush CC jsme se poprvé mohli dozvědět již v červnu. Jedná se o zcela nový program navržený k urychlení editace videa, které nejčastěji bude distribuováno na internetovou síť. Změny v Premiere Pro potěší každého stálého odběratele služby Creative Cloud. To vše díky maximální jednoduchosti ovládání a příjemnému prostředí. V programu Premiere Pro CC nalezneme aktualizaci selektivního třídění barev, nové postupy jak pracovat s motion grafikou a možnost otevřít projekty z aplikace Premiere Rush. Premiere Rush CC je dostupný od dnešního dne za $9,99 (±223 Kč) na jeden měsíc, a nebo v rámci služby Creative Cloud.

Lightroom CC & Lightroom Classic

Po předchozím představení Lightroomu při příležitosti poslední konference Adobe MAX, byla aplikace neustále vylepšována nejrůznějšími funkcemi. Ačkoliv spousta uživatelů vyjádřila výslovný nesouhlas s tímto softwarem, společnost Adobe se rozhodla pro zdvojnásobení úsilí při přivádění nových technologií do aplikace Lightroom CC a optimalizací výkonu u Lightroomu Classic. Navíc uživatelé aplikace „Fotky“ nyní mohou použít nový migrační nástroj, který převede veškeré jejich fotografie do Lightroomu.

co-vse-prinesl-prvni-den-konference-adobe-max-2018-4
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Adobe XD

Dalo by se říci, že se jedná o nástroj budoucnosti. Aplikace slouží pro tvorbu takzvaného „experience designu“ a letos na podzim bude do Adobe XD přidána možnost zadávat určité příkazy vlastním hlasem. Tato funkce umožní samotným konstruktérům nové možnosti v tvorbě jednotlivých prototypů. Například pro zařízení Amazon Alexa vyjde nová uživatelská příručka, a to právě na podnět této funkce.

co-vse-prinesl-prvni-den-konference-adobe-max-2018-5
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Photoshop for iPad & Project Gemini

A je to tady, konečně jsme se dočkali neočekávaného. V příštím roce vyjde plnohodnotná verze nejspolehlivějšího softwaru pro editaci fotografií vůbec, a to na náš oblíbený iPad. Aplikace je navržená pro bezproblémovou synchronizaci s PC verzí a určitě uspokojí touhy nejednoho nadšence. To však není pro iPad všechno. V roce 2019 se nadále můžeme těšit na Project Gemini, který perfektně doplní samotný Photoshop. Cílem aplikace je poskytnout možnost kresby a malování, a to opět na všech platformách. Bohužel Adobe dosud nezveřejnilo dostačující podrobnosti. Z toho co však zatím víme je jasné, že Gemini bude disponovat kombinací rastrové a vektorové grafiky.

co-vse-prinesl-prvni-den-konference-adobe-max-2018-6
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
co-vse-prinesl-prvni-den-konference-adobe-max-2018
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější