Zavřít reklamu

Ak sa považujete za vášnivého pisateľa a baví vás vkladanie vašich zážitkov do textovej podoby, alebo len potrebujete mať prístup k zaznamenávaniu dokumentov či poznámok, zbytrite pozornosť. Klasické notebooky alebo tablety slúžia ako perfektná pomôcka, no aj vám s aurčite stalo, že vás pri písaní začali rozptylovať vplyvy v podobe sociálnych sietí a podobných záležitostí. Práve proti tejto skutočnosti je tu počítač Freewrite so svojou vylepšenou verziou Traveler. Tento šikovný pomocník je totiž určený výhradne pre písanie. Pri práci s Travelerom sa tak eliminujú všetky možné formy prokrastinácie, ktoré môžu spomaľovať vaše výkony alebo vás rušiť pri práci. Jedná sa jednoducho o moderný písací stroj v pravom zmysle slova.

O tento produkt sa už pred pár rokmi postarala americká firma Astrohaus, ktorá cieli na ľudí s minimálnou funkciou udržania pozornosti. Pri písaní textu na Freewrite Traveler vás nebude vyrušovať prakticky vôbec nič, nakoľko sa v zariadení nenachádzajú žiadne hry, prepojenia na sociálne siete alebo aplikácie a systémy notifikácií. Jediné čo k písaniu potrebujete je obrazovka, klávesnica a pripojenie na internet. Svoje súbory môžete zároveň ukladať rovno na cloud, kde si ich môžete prezrieť a vykonávať ďalšie akcie prostredníctvom iného zariadenia.

Freewrite Traveler spolieha na jednoduchý a minimalistický dizajn, ktorý vás odpúta od všetkého, čo by vás mohlo rozptylovať pri práci.

Freewrite Traveler disponuje oproti svojmu predchodcovi výrazne kompaktnejším telom, ktoré váži iba 0,8 kg. Okrem prepojenia s vaším smartfónom a jednoduchým rozhraním však najviac zaujme výdrž batérie. Tá sa vyšplhala až na neuveriteľnú dobu štyroch týždňov, čo je viacmenej pochopiteľné, vzhľadom na požadovaný výkon zariadenia. Textové súbory sú pri pripojení na internet automaticky zálohované, čo podporuje priame odosielanie dát na Google Drive alebo Dropbox. Svoje pripomienky alebo nápady si naviac môžete synchronizovať s aplikáciou Evernote. Projekt Freewrite Traveler vyzbieral prostredníctvom Indiegogo viac ako 300 000 dolárov, no aj napriek jednoduchosti zariadenia sa jeho cena zdá pomerne privysoká. Jednoduchý počítač Traveler obdržal cenovku 599 dolárov, čo je výrazne viac ako sa očakávalo. Prvé zariadenia „early bird“ budú síce dostupné za cenu 309 dolárov a dostupnosť sa odhaduje na jún/červen 2019.

Traveler
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější