Zavřít reklamu

Pomůže stárnoucímu iMacu disk WD Blue SSD?

|
Kategorie:Mac
Diskuze 12 komentářů

Po jedenácti letech s iMacem jsem se rozhodoval, jestli ho poslat do počítačového nebe a pořídit nový, nebo jestli to vyřešit daleko levněji. Jedenáctiletý stařík se už dost zadýchával a jeho výkon šel zkrátka pomalu ke dnu.

iMac disponoval 3 GB RAM a původním pevným diskem HDD Seagate 7200 ot./min, 250 GB. Nainstalovaný systém MAC OS X Yosemite. Pořídil jsem si tedy rychlejší paměti RAM a nový pevný disk. Konkrétně WD Blue SATA SSD 3D NAND 500 GB. To, co se po výměně komponent stalo, mi doslova vyrazilo dech. Počítač, který byl v podstatě na odpis, pookřál do takových rozměrů, že se z něj znovu stal zcela použitelný přístroj, který nemá problém s žádnou operací.

Už jen samotný restart, který se dříve počítal v řádu minut, byl najednou několikasekundovou záležitostí. Chod aplikací je opět takový, jaký má být. Dříve i banální aplikace, jako Safari nebo Mail potřebovaly ke svému spuštění poměrně dlouhou dobu. Zkrátka bych si stihl uvařit kávu a rovnou ji i vypít, než se spustilo vše, co potřebuji k životu. To je nyní minulostí. Kávu vypít nestíhám. Stroj je rychlý, s okamžitou reakcí a je až neuvěřitelné, že se dá počítač z roku 2007 takovým způsobem oživit.

Výměnu SSD za původní disk doporučuji  všem, kdo mají stroj v podobné kondici, jako jsem měl já, a dosud se k tomuto kroku neodhodlali. Rozhodně budete velmi mile překvapeni a ušetříte desetitisíce za koupi nového stroje.

|
12
Leitz

Diskuze

  Také bych potřeboval v imacu vyměnit disk za ssd ale vubec nevím, co to obnáší. Jak je to složité?

  U normálního notebook nebo počítače je to hned 😀

  Reagovat

  No mám iMac z roku 2011. 2,5GHz intel core i5 250gb SSD , 12gb ram AMD Radeon HD6750M 512mb a jsem spokojenej , bezva rychlost ještě na nasledujících X let 🙂 Co zamrzelo že už se nedočkal aktualizace

  Reagovat

  Take mam imac z roku 2011 27” 16GB RAM a fusion disk(ssd 256MB + hdd 1TB). Stale slape bez problemu a jeste nejakou dobu bude slapat, bohuzel uz ne s aktualni verzi mac os.

  Reagovat

  číst tu o tom jak někdo neumí vyměnit disk v macu… tak to je docela síla.

  Výměna disku za SSD pomůže všem počítačům, ale nezapomeňte zálohovat alespoň přes timemachine a nejlépe na nějaký disk staršího data. Jde totiž o to, že pokud vám klekne disk staršího data (často klekne na pcb) můžete to vadnou část vyměnit kus za kus a svá data zachránit. Nové disky jsou locknuté na firmware a již tak nelze učinit a musíte to dát profíkům. Takže vás to už nebude stát 200 kč ale více jak 10 tkč. A hlavně když vám klekne SSD nezachráníte vůbec nic 😉

  Co se týče ram, 8 GB bych dnes považoval za optimum pro spouštěný nových aplikací 4GB jsou na hraně a 6GB je blbý číslo 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz