Zavřít reklamu

Po jedenácti letech s iMacem jsem se rozhodoval, jestli ho poslat do počítačového nebe a pořídit nový, nebo jestli to vyřešit daleko levněji. Jedenáctiletý stařík se už dost zadýchával a jeho výkon šel zkrátka pomalu ke dnu.

iMac disponoval 3 GB RAM a původním pevným diskem HDD Seagate 7200 ot./min, 250 GB. Nainstalovaný systém MAC OS X Yosemite. Pořídil jsem si tedy rychlejší paměti RAM a nový pevný disk. Konkrétně WD Blue SATA SSD 3D NAND 500 GB. To, co se po výměně komponent stalo, mi doslova vyrazilo dech. Počítač, který byl v podstatě na odpis, pookřál do takových rozměrů, že se z něj znovu stal zcela použitelný přístroj, který nemá problém s žádnou operací.

Už jen samotný restart, který se dříve počítal v řádu minut, byl najednou několikasekundovou záležitostí. Chod aplikací je opět takový, jaký má být. Dříve i banální aplikace, jako Safari nebo Mail potřebovaly ke svému spuštění poměrně dlouhou dobu. Zkrátka bych si stihl uvařit kávu a rovnou ji i vypít, než se spustilo vše, co potřebuji k životu. To je nyní minulostí. Kávu vypít nestíhám. Stroj je rychlý, s okamžitou reakcí a je až neuvěřitelné, že se dá počítač z roku 2007 takovým způsobem oživit.

Výměnu SSD za původní disk doporučuji  všem, kdo mají stroj v podobné kondici, jako jsem měl já, a dosud se k tomuto kroku neodhodlali. Rozhodně budete velmi mile překvapeni a ušetříte desetitisíce za koupi nového stroje.

iMac

Související články

Dnes nejčtenější

.