Zavřít reklamu

Aktuálně stále nejnovější operační systém iOS 11 je nainstalován na 85% aktivních jablečných zařízení. Tento propočet si Apple naposledy vyhotovil dne 31. května, kdy statistika ukazovala 81%. Za pár měsíců tedy přibyl nejnovější iOS 11 na 4% zařízení. Tuhle informaci dnes oznámil sám Apple na stránkách podpory App Store pro vývojáře. Systém iOS 10 je nainstalovaný na 10% zařízení a iOS 8 a 9 na zbylých 5%.

Aktualizace zařízení na nejnovějsčí verzi operačníjo systému ale přesto zpomaluje. Důvodem je nejspíše příchod nového iOS 12, který bude vydán v řádech týdnů. Poslední aktualizace iOS společností Apple byla verze 11.4.1, která byla vydána v červenci a opravovala pár chyb. Systém iOS 10 byl ve srovnání s iOS 11 instalován ještě o něco rychleji. Důvodem můžou být zřejmě chyby, které se v nynějším systému vyskytovaly. Dle některých zdrojů Apple dokonce odložil některé funkce iOS 12, aby se zaměřil více na zlepšení výkonu a stabilizaci.

iOS 12 bude brzy ke stažení, momentálně je venku jeho Beta 12:

 

Pokud vše dobře dopadne, tak iOS 12 bude instalován možná ještě rychleji než iOS 10. Vypuštění nového operačního systému se podle několika zdrojů dočkáme ve středu 19. září, 2 dny před uvedením iPhonů do prodeje. Ale uvidíme.

ios-11.4-1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější