Zavřít reklamu

Značka Apple je oblíbená opravdu z mnoha důvodů a jistě každý z vás si najde ten svůj. Může to být design, značka, kvalita, zpracování, inovativní technologie. Jedním z hlavních důvodů ale jistě budou zkušenosti s operačními systémy, díky kterým je opravdu radost jablečné produktky používat. iPhone je dle mnoha průzkumů nejoblíbenějším smartphonem na této planetě a svůj podíl na tom má bez debat i operační systém iOS, jehož nová verze bude vypuštěna už za pár týdnů. Zde je 7 bodů, které dělají systém iOS tak jedinečným.

Intuitivní přizpůsobení

U vůbec prvních iPhonů si lidé často stěžovali na nedostatek možnosti úprav systému samotným uživatelem. Tehdy zažíval svůj největší rozmach jailbreak, který rozšířil u iPhonu portfolio možných funkcí nebo třeba přístup k nelicencovaným aplikacím. Nyní je už ale jailbreak stále méně populární. Apple nám stále představuje velké množství funkcí a možností dalších úprav s každým novým systémem iOS nebo větší dílčí aktualizací. Sám průkopník jailbreaku Nicholas Allegra jej označil v tomhle okamžiku v podstatě za mrtvý. V iOS si můžete upravit ovládací centrum, zamykací obrazovku, pozadí, klávesnici atp. tak, aby iOS korespondoval přesně s vašimi preferencemi.

Sdílení není žádný problém

Sdílení dat se zařízeními Apple je díky iOS skutečně banální. Je jedno, zda se jedná o obrázek, polohu nebo nějaká jiná data. Možnost sdílení dat a informací je samozřejmě možná i s jinými uživateli iPhone – jde například o přehrávané skladby z Apple Music nebo hesla k Wi-FI. S iPadem, Macem nebo třeba Apple TV jde skvěle sdílet obsah z iPhonu za pomocí iCloudu. Skvělou vychytávkou je například AirDrop.

Jednoduchost

Hlavní předností uživatelského rozhraní iOS je jeho jednoduchost, intuitivita a přehlednost. Naučit se používat iPhone nebo iPad je skutečně jednoduché, zábavné a velmi rychlé. Časem zkušený uživatel přijde na různé tipy a triky, které procházení systémem iOS ještě více urychlí.

Zábava a unikátní aplikace

Jednou s předností systému iOS jsou efekty a aniamce, na které procházením systémem narazíme. S iOS 11 přišel i značný redesign iMessage. Nově si v nich například můžeme posílat různé efekty, které „obyčejné“ textovky alespoň částečně ozvláštní. Systém iOS 12 posouvá tenhle druh zábavy ještě dál a přinese vlastníkům iPhone X (a nadcházejícím modelům s FaceID) MeMoji. Tedy možnost uživatele vytvořit svého vlastního avatara – třeba jemu podobného – a ovládat jeho výraz obličejem a za pomoci Face ID.

Každý rok nový systém zdarma – i na starší zařízení

Pokud se rozhodnete pro nákup iPhonu či iPadu, můžete se spolehnout na to, že vám minimálně následujících pět let Apple vždy každý rok nadělí novou verzi systému zcela zdarma. Váš iPhone tak bude nabízet ty nejnovější funkce systému i několik let po jeho nákupu, čímž se konkurence rozhodně chlubit nemůže. Jasně, drobná okleštění kvůli slabšímu hardwaru přeci jen přijdou, ty se ale dají často prominout.

Nový systém iOS 12 dorazí na naše iPhony a iPady již brzy:

Skvělá integrace aplikací a služeb

Způsob, jakým společnost Apple hladce integrovala služby a aplikace do svého rozhraní, je velmi povedený a návykový. Zřejmé je to v iMessage, kde máte velmi snadný přístup k App Storu, hudbě, vyhledávači GIFů nebo třeba Apple Pay, které se snad někdy dočkáme. Také používaní iPhonu v autě je nyní mnohem bezpečnější a jednodušší díky funcím CarPlay a Při řízení nerušit.

Bezpečnost

Systém iOS je ve světě všeobecně považován za jeden z nejbezpečnějších operačních systémů, ke kterým se může běžný smrtelník dostat. Apple si je své oblíbenosti právě díky bezpečnosti moc dobře vědom a proto se jí snaží neustále posouvat na novou a novou úroveň. I díky tomu se tak můžete spolehnout například na to, že pokud se v systému objeví nějaká bezpečnostní chyba, do pár hodin po jejím nalezení již na iPhony či iPady. Není se tak čemu divit, že se na zařízení od Applu spoléhají i politici či obecně lidé, kteří potřebují mít jistotu, že jsou jejich data z telefonu v bezpečí.

Tak co, souhlasíte z výše uvedenými body? Pokud vás napadlo ještě něco dalšího, určitě se o to s námi podělte do komentářů. Získáme tak alespoň skvělý přehled o tom, čeho si uživatelé na iOS cení nejvíce.

iOS 11 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.