Zavřít reklamu

Letošní pozvánky na podzimní konferenci stihl Apple rozeslat ještě během posledního prázdninového týdnu a uvedl nás tak do koloběhu všemožných spekulací. Každého přece zajímá, co ony kruhy naznačují a co nám chce tentokrát Apple svou pozvánkou sdělit. Ať už si myslíte o pozvánce na letošní představení novinek cokoli, pravdu se stejně nedozvíte dříve než 12. 9. 2018, kdy se konference uskuteční. Mezitím si však pro zkrácení času pojďme připomenout, jak vypadaly pozvánky na všechny uplynulé akce, na kterých Apple představil nové iPhony.

2007 – iPhone
Vše začalo v lednu 2007, kdy si Steve Jobs objednal ve Starbucks 4000 latté a ukázal světu produkt, který na několik dalších let definoval, co znamená mobilní telefon a smartphone. První iPhone se představil světu jako součást keynote během konference Macworld, která je dnes již zaniklá.

iphone1_macworld2007a-3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2008 – iPhone 3G
První telefon společnosti Apple nesl název iPhone a tak se mnozí domnívali, že jako druhý v pořadí přijde iPhone 2. Apple však místo toho představil zbrusu nový iPhone 3G, který se lišil od svého předchůdce designem, výkonem a také podporou 3G sítí. Právě díky tomu se často označuje původní iPhone jako iPhone 2G. Tento telefon spatřil světlo světa během WWDC 2008 a představil jej pochopitelně Steve Jobs.

iphone21
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2009 – iPhone 3Gs
První model s přívlastkem “s”, který definoval koloběh vydávání nových modelů se představil během WWDC 2009 a všechny šokovala pozvánka, která ukázala přímo samotný telefon, který však vypadal naprosto stejně jako iPhone 3G. Nakonec se ukázalo, že “s” modely budou skutečně vypadat stejně jako klasické verze a Apple tak definoval, jakým způsobem bude ukazovat nové modely.

iphone31
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2010 – iPhone 4
iPhone 4 byl poslední telefon, který představil Apple během WWDC, ostatní modely již měly vlastní keynote, na podzim, během kterých Apple představil iPhone a další novinky a již se tolik nevěnoval softwaru, kterému v podstatě přenechal celou WWDC. Bohužel iPhone 4 měl ještě jedno smutné výročí, byl to poslední telefon, který představil Steve Jobs.

iphone41
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2011 – iPhone 4s
Pro skutečné fanoušky společnosti zastínily představení nového iPhonu zprávy o zdravotním stavu Steva Jobse. I když v na podzim roku 2011, kdy se nový telefon představoval Steve Jobs ještě žil, na keynote nedorazil a novinku představil poprvé v historii společnosti Tim Cook. Bohužel Steve Jobs nedorazil již na žádné představení svého produktu, zemřel jen pár dní poté, co svět spatřil iPhone 4s.

iphone4sa-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2012 – iPhone 5
Pozvánka jasná jako facka, přesně takovou pozvánkou uvedl Apple svůj iPhone 5, jehož označení přímo ukázal ve stínu pozvánky. V roce 2012 se světu představil zbrusu nový iPhone 5, který přinesl nejen nový design, ale také větší displej a extrémní nárůst výkonu oproti předchozím modelům.

iphone6-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2013 – iPhone 5s + iPhone 5c
A je to tu, první keynote, kdy se ukázaly rovnou dva telefony z nichž jeden nesl název iPhone 5s a druhý iPhone 5c. Plastový a oproti iPhone 5s levnější telefon se setkal s poměrně zvláštním přijetím, o které se postarali zejména novináři, jenž měsíce před uvedením tohoto telefonu slibovali, že se bude jednat o skutečně levný telefon, ovšem Apple nastavil cenu poměrně vysoko.

iphone7-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2014 – iPhone 6 a iPhone 6 Plus
Rok 2014 je pro Apple extrémně důležitý, představuje totiž iPhone 6 s velkým displejem, po kterém lidé toužili a iPhone 6 Plus s ještě větším displejem, který se stal hitem zejména v Asijských zemích. Právě tato dvojice telefonů se postarala o největší přechod uživatelů Androidu k iOS v historii a Applu se povedl skutečně brilantní tah.

1280x720-IIq1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2015 – iPhone 6s a iPhone 6s Plus
Ve středu 9. 9. 2015 představil Apple nástupce iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Vlajková loď od Applu tentokrát přichází s revolučním 3D Touch displejem, několikanásobně rychlejším procesorem A9, dvojnásobnou pamětí RAM, 12-megapixelovým fotoaparátem a 4K videem, 5-megapixelovým selfie fotoaparátem se speciálním bleskem, Live Photos, druhou generací Touch ID, teoreticky 2x rychlejším LTE, rychlejší Wi-Fi a nakonec variantou Rose Gold.

iPhone-6s-keynote
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2016 – iPhone 7
iPhone, který Apple představil v loňském roce byl poměrně rozporuplný. Mnoho lidí jej totiž označovalo pouze za „eskový“ model, který nejen že nezměnil design, ale nepřinesl kromě virtuálního tlačítka, vodotěsnosti a duálních reproduktorů nic, co by stálo nějak význemně za řeč. Mnoho lidí tak zůstalo u svých iPhonů 6s a netrpělivě čeká právě na letošní iPhone 7s nebo iPhone 8.

iPhone-7-event-pozvanka
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2017 – iPhone X a iPhone 8
Stejně jako letos, i v loňském roce se konference uskutečnila 12. 9. a Apple světu představil evoluční iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ale také minimálně podle Applu revoluční iPhone X. Právě X nabídlo řadu novinek, na které fanoušci delší dobu čekali a uchvátilo řadu uživatelů. Někteří lidé však také neskrývali své zklamání a řada dnes již běžných funkcí jim naopak chyběla.

Apple iPhone event 2017
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

2018 – Přijde trojice iPhonů s designem iPhonu X?
Dočkáme se letos skutečně trojice nových iPhonů? A jak budou vypadat? Kolik budou stát a co budou umět? Na to si odpovíme nejdříve 12. 9. 2018.

apple keynote 2018
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
pozvanka apple event
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější