Zavřít reklamu

Když společnost Apple vydala svůj operační systém iOS 10, zavedla u něj framework CallKit. Jednalo se o vylepšení, s jehož pomocí mohli uživatelé využít specializované aplikace ve svých iOS zařízeních k automatické detekci a zablokování nevyžádaných hovorů ještě předtím, než přístroj vůbec zazvoní. V nadcházejícím iOS 12 chce Apple tento systém ještě více vylepšit.

Jablečná společnost umožnila vývojářům naprogramovat zcela nový typ rozšíření pro blokování hovorů. Když na iPhonu s operačním systémem iOS 10 nebo iOS 11 obdržíte příchozí hovor, operační systém nejprve provede jakousi „konzultaci“ s nativní aplikací Kontakty. To se děje v rámci pokusu o nalezení odpovídajícího telefonního čísla. Pokud shoda nebude nalezena, porovná systém telefonní číslo volajícího s telefonními čísly ve vašich CallKit aplikacích, jako je například Skype. V případě, že dojde ke shodě, ukáže vám software  na displeji vašeho iOS zařízení štítek, vybraný příslušnou aplikací – například Telemarketing nebo Obtěžující. Zobrazení tohoto štítku je v současné chvíli u příslušných aplikací (v ČR například „Zvednout to?“) běžný, v iOS 12 chce ale Apple zajít ještě dál – pokud bude hovor identifikován jako spam, bude systémem automaticky zablokován.

Spekuluje se o tom, že k tomuto výraznému vylepšení Apple přistoupil proto, aby vyhověl telekomunikačnímu regulačnímu úřadu v Indii. V Indii byl problém se spamem – obzvlášť s tím v podobě nevyžádaných SMS – natolik velký, že došlo dokonce k návrhu na vznik vládní aplikace pro jeho nahlašování. Společnost Apple s návrhem nesouhlasila, protože se jí nelíbilo, že by vládní organizace měla plný přístup k protokolům volání a zpráv.

Po stažení blokovací aplikace z App Storu, disponující rozšířením Unwanted Communication, musí uživatel ručně aktivovat rozšíření v Nastavení -> Telefon -> Blokování hovorů a identifikace, kde používání aplikace povolí. Která data rozšíření shromažďuje? U SMS zpráv se jedná o celý text, obsah, a informace o odesílateli. U telefonních hovorů jde pak o údaje, jako je telefonní číslo volajícího nebo čas hovoru. K zablokovaným zprávám nebo číslům se dostanete přes Nastavení -> Zprávy -> Blokované. Blokování nefunguje pro zprávy typu iMessage. Ve chvíli, kdy na textovou zprávu odpovíte třikrát, nebo odesílatele uložíte do Kontaktů, přestanou zprávy procházet verifikačním filtrem.

iOS 12 FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější