Zavřít reklamu

Chytré hodinky zažívají v posledních letech velký boom. Ačkoliv jim možná zprvu příliš mnoho lidí nevěřilo a nevidělo v nich žádný přínos, postupem času se z nich začali stávat nepostradatelní pomocníci mnoha lidí. Ostatně, možnosti jejich využití jsou vskutku široké jak v osobním, tak i pracovním životě. Své uplatnění si hodinky najdou i u osob závislých na drogách. K čemu přesně je tito lidé využívají?

Jelikož se jedná o poměrně choulostivé téma, je vcelku složité zjistit informace přímo od konkrétních lidí. Na internetových diskuzích však můžete najít poměrně dost informací přidaných právě uživateli drog, kteří své postřehy z využívání chytrých hodinek měřících tep sdělují světu. A na co že je tedy vlastně přesně používají? Především na sledování své srdeční aktivity.

Takto by mohly vypadat chystané Apple Watch Series 4: 

Není žádným tajemstvím, že se při užívání některých typů drog zvyšuje srdeční aktivita, která může uživatele ohrožovat na životě. Drogově závislí ji však mohou přes hodinky vcelku přesně monitorovat a to i přímo při užívání. Jakmile se jejich srdeční aktivita zvýší na nebezpečnou hodnotu, přestanou s užíváním drogy a počkají, než se jim srdce zklidní. Poté mohou v klidu v užívání drogy pokračovat, tedy pokud jsou samozřejmě schopni. 

Mezi uživateli drog panuje přesvědčení, že právě včasné ukončení užívání drogy může výrazně snížit riziko srdečního záchvatu. Toto přesvědčení však nesdílí lékaři a další odborníci, kteří se o danou problematiku zajímají. Podle nich je naopak takovéto hlídání se mnohdy spíše kontraproduktivní, protože drogově závislý jedinec s nižším tepem může nabýt dojmu, že je připraven na ještě větší dávku drogy, což je samozřejmě špatně a ve výsledku se tak vystavuje daleko většímu zdravotnímu riziku.

apple-watch-3-2

Související články

Dnes nejčtenější

.