Zavřít reklamu

Když Apple před dlouhými čtyřmi lety představil svou první verzi chytrých hodinek Apple Watch, jen málokdo by jim v tu chvíli předpovídal tak obrovskou oblibu, jaké se těší dnes. Počáteční slabé prodeje a spekulace o tom, jestli tentokrát nešlápl Apple vedle, však vystřídalo postupem času nadšení z jejich funkcí, kterými ve spojení s iPhonem převyšují valnou většinu své konkurence. Na zápěstí totiž dostanete solidně výkonný minipočítač, který vám zobrazí notifikace z iPhonu, přehraje vám skrze AirPods hudbu, pomůže s každodenním cvičením a v neposlední řádě bude po celou dobu jejich nošení neustále monitorovat vaše životní funkce a pohyb, díky čemuž máte parádní přehled o svém zdravotním stavu. A právě to je bezesporu obrovským příslibem do budoucna.

Již mnohokrát se stalo, že Apple Watch svým majitelům zachránily život, a to prakticky jen díky tomu, že je měli nasazené na ruce a uposlechli jejich varování například na zvýšený tep, který je příznakem spousty závažných zdravotních problémů. Můžeme se jen domnívat, jestli by jejich příběhy končily šťastně, i kdyby varování svých jablečných kukaček neuposlechly. 

Nejsou to však jen záchrany života díky upozornění na abnormální srdeční aktivitu. Výzkumným týmům se totiž daří skrze senzory hodinek odhalovat čím dál více věcí, které jsou právě jakousi předzvěstí blížícího se zdravotního problému. Skvělým příkladem může být například nedávné zjištění, že lze skrze Apple Watch vypozorovat i zvýšenou hladinu draslíku v krvi, a to dokonce s více než 95% přesností. Tato porucha totiž může v konečném důsledku způsobit i náhlou zástavu srdce, která může přijít prakticky bez jakéhokoli varování. Je tedy jasné, že pokud jsou Apple Watch schopny něco podobného odhalit s dostatečným předstihem, mohou zachránit spousty životů. To však neplatí jen u zvýšeného draslíku, ale u mnoha dalších poruch, které lze právě skrze jejich senzory vypozorovat.

Apple Watch Series 3

Lékař na vašem zápěstí

Je skoro až neuvěřitelné, jak dlouhou cestu Apple Watch za dobu své existence ušly. Navíc není pochyb o tom, že jsou stále spíše na začátku a přestože toho dokáží již nyní opravdu spoustu, jejich potenciál ještě raketově vystřelí. Mohli bychom se například dočkat, že Apple Watch budou v případě potřeby odesílat naše zdravotní záznamy rovnou lékařům, kteří nás budou mít pod dohledem i na dálku a v případě špatných výsledků, kterých si při procházení záznamů všimnou, budou schopni zakročit s předstihem. S trochou nadsázky se tak dá říci, že o uživatele Apple Watch může být v budoucnu daleko lépe postaráno než o běžné pacienty. Ostatně, něco podobného se dá říci i nyní. Ukažte mi ve svém okolí někoho, kdo má takto šikovného doktora, který ho upozorní na abnormální srdeční aktivitu, vždy s sebou na ruce. Není tak pochyb, že i tento produkt Applu se dá označit za revoluční a určitou revoluci na svědomí mít bude. 

Apple Watch se tak dle mého názoru dají bez problému označit za budoucnost zdravotnictví či jakousi revoluci a je jen otázkou času, kdy se tato skutečnost začne projevovat víc a víc. Jedno je však jisté už teď – investice do nich se rozhodně vyplatí. Pokud jste totiž zapojeni do jablečného ekosystému a svého života a zdraví si vážíte, lepší produkt v nynější nabídce nositelné elektroniky nemáte šanci najít.

Tuto zdravotní revoluci si můžete pořídit i u našeho partnera, společnosti iWant. Pokud byste na její nabídku Apple Watch chtěli mrknout, využijte tento odkaz. 

Apple Watch

Dnes nejčtenější

.