iStores.sk
iStores.sk

Apple Watch opět zachránily lidský život

Apple Watch zachránily už několik životů. V říjnu jsme vás informovali o tom, že chytré hodinky dokázaly odhalit plicní embolii u 28letého Jamese Greena z Brooklynu, a tak dokázaly předejít nejhoršímu možnému scénáři. V listopadu jsme vám zase přinesli příběh surfaře, kterému zachránily život Apple Watch Series 3 s LTE, díky nimž si mohl přivolat pobřežní hlídku. A nyní se objevil další příběh, který pouze dokazuje, že jablečné hodinky nejsou zbytečnost, jak si mnozí z vás myslí.

Scott Killian nikdy nepřemýšlel nad tím, že by mu mohly Apple Watch jednou zachránit život. Nicméně před několika týdny utekl smrtce z lopaty právě díky inteligentním hodinkám s logem nakousnutého jablíčka.

Scott je nyní obrovským fanouškem Apple Watch, přičemž v následujících řádcích pochopíte, proč. Scott si uvědomoval, že v 50 letech už není tělo v takové kondici jako ve 30, a proto se rozhodl z vlastní iniciativy podstoupit zátěžové a metabolické testy, aby se vyloučily skryté zdravotní problémy související s jeho věkem. Utratil za testy tisíce dolarů, nakonec však zjistil, že je naprosto v pořádku.

Jelikož je Scott právník, je vystaven obrovskému stresu, nicméně během a boxem se snažil eliminovat stres a zajistit dobrou fyzičku. Ani ve snu by ho nenapadlo, že dostane infarkt. Scott nosí Apple Watch tak třikrát až čtyřikrát týdně i v noci, aby sledoval svůj spánek. Jednou v noci, když měl zrovna hodinky na zápěstí, ho vzbudila notifikace z aplikace HeartWatch, která ho upozornila, že se mu hodně zvýšil srdeční tep během spánku. Scotta bolel akorátt trochu žaludek, což může být jeden z příznaků infarktu, ale říkal, že nijak zle se necítil.

Podívejte se, jak vypadají Apple Watch Series 3:

Apple Watch u Scotta naměřily srdeční tep 121 úderů za minutu uprostřed noci, přičemž průměrně býval jeho klidový srdeční tep okolo 49 úderů za minutu. Scott se proto rozhodl zajet raději na pohotovost.

V nemocnici podstoupil celou řadu vyšetření. Krevní test ukazoval zvýšený enzym, který signalizuje, že buď došlo k infarktu, nebo k němu teprve dojde. Další testy odhalily, že má ucpané čtyři tepny, a tak museli lékaři vložit čtyři stenty. Sám doktor řekl, že pokud by Scott neměl v danou noc Apple Watch, které ho vzbudily, pravděpodobně by zemřel ve spánku. Scotta to docela zasáhlo, protože si vzpomněl na svého dědečka, který zemřel v 55 letech také na infarkt ve spánku. Bohužel, tehdy ještě neexistovaly Apple Watch.

Scott si původně koupil Apple Watch pro monitorování fyzických aktivit. Avšak teď říká, že pokaždé, co se podívá na hodinky, mu zableskne hlavou, že mu zachránily život.

“Vždycky jsem nosíval nějaké dobré švýcarské hodinky a jediný důvod, proč jsem přešel na Apple Watch, by, že na nich nastavím budíky a časovače. Nakonec mi to zařízení zachránilo život. Myslím si, že každý s věkem okolo padesáti by si je měl pořídit.”

Scott kvůli infarktu přestal bojovat a raději si pořídil domů stroj na cvičení, aby se alespoň nějak udržel v kondici. Ještě si koupil EKG řemínek AliveCor Kardia Band pro Apple Watch, což je první nositelný EKG měřič schválený FDA. Více si můžete o speciálním řemínku přečíst v tomto článku.

Zdroj: 9TO5Mac

Leitz
Vstoupit do diskuze (0)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

instagram-230px-icon
Jak jednoduše používat aplikaci Instagram na Apple Watch
Dvě třetiny produktů, které Apple za dobu své existence prodal, lidé stále aktivně využívají
V loňském roce se prodalo více Apple Watch než všech ostatních chytrých hodinek dohromady
8 iOS a watchOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (1.3. 2018)
Jak ovládat Keynote prezentace pomocí iPhonu nebo Apple Watch
Apple Watch Series 3 mohou nově sledovat vaši aktivitu při lyžování a snowboardingu
Apple Watch bychom mohli v budoucnu nabíjet podobně jako sluchátka AirPods
Známe českou cenu bezdrátové nabíječky Apple AirPower
Apple právě vydal třetí beta verzi systému watchOS 4.3 pro vývojáře
Nike přidal do své aplikace Nike+ Run Club další zajímavé vylepšení, které vás motivuje k pohybu
Mladou matku se synem zachránily po střetu s opilým řidičem její Apple Watch
Díky rostoucím prodejům by mohly v budoucnu Apple Watch předehnat celý švýcarský hodinářský průmysl
Muž, který ukradl Apple Watch, byl po 45 minutách zatčen díky Facebooku
Na podzim bychom se mohli dočkat další barevné varianty iPhonu 8, nové generace Apple Pencil i levnějšího HomePodu
Apple právě vydal druhou betu watchOS 4.3 pro vývojáře a druhé bety iOS 11.3 a tvOS 11.3 pro veřejné beta testery
Apple Watch 2 koncept icon
Apple Watch dokáží odhalit počáteční příznaky cukrovky s úspěšností 85 %, ukazují nové studie
Prodeje Apple Watch se díky jejich třetí generaci za poslední rok více než zdvojnásobily
První beta watchOS 4.3 přinesla zajímavé novinky, které určitě oceníte