Zavřít reklamu

Ačkoliv je mnohými iPhone X kritizován za jeho kontroverzní výřez, jedno se mu musí nechat – bezrámečkový design má něco do sebe. Není se tak čemu divit, že se světoví designéři od jeho představení předhání v tom, kdo vytvoří povedenější koncept některého z jablečných produktů po vzoru iPhonu X. Není totiž vyloučeno, že se podobného experimentu v následujících měsících či letech u dalších produktů dočkáme.

V minulých týdnech jste si mohli na našem webu prohlédnout návrhy toho, jak by mohla vypadat bezrámečková verze iPhonu SE. Pokud se vám už ta zdála opravdu úchvatná, následující dílka vám vyrazí dech. Designér společnosti Curved totiž vytvořil koncepty prakticky všech dostupných jablečných produktů, u kterých to displej umožňuje. Ostatně, prohlédněte si je sami.

Působivé, nemyslíte? Sami můžete vidět, jak markantně by díky absenci rámečků narostl i miniaturní 12” MacBook. Vše je navíc zabaleno v líbivém kompaktním provedení, kterým žádný milovník produktů nakousnutého jablka nepohrdne.

Velký nárůst plochy můžete vypozorovat i u klasického iMacu či iPadu. Právě iPady se jeví pro použití této technologie v příštích letech jako nejpravděpodobnější varianta. Jejich rámečky totiž zabírají pořád poměrně hodně prostoru a to je u produktu, který ovládáte výhradně pomocí dotykové obrazovky spíše na škodu.

Jako ze sci-fi filmu pak mohou působit bezrámečkové Apple Watch. I když bych se u nich vsadil, že se tohoto provedení dočkáme za opravdu dlouhou dobu (pokud vůbec), působivost jim upřít nelze. Těžko však říci, k čemu by na nich sloužil tak velký výřez v horní části displeje. Že by na ně Apple přesedlal z iPhonů a začal je využívat jako plnohodnotný telefon? Uvidíme za pár let.

A co vy, který produkt z výkresů výše jste si zamilovali nejvíce? Já osobně asi všechny. Kdybych si však vybrat tři vítěze, byly by to oba Macy a bezrámečkový tablet. Snad se tedy něčeho podobného v budoucnu dočkáme, do fronty bych si pro to stoupu určitě nejen já.

bezrameckove produkty fb.2jpg

Související články

Dnes nejčtenější

.