Zavřít reklamu

Za posledné týždne sa toho v kauzách opletených okolo spoločnosti Tesla aj samotného Elona Muska udialo viac než dosť. Bývalí zamestnanci firmy ostreľujú Teslu s rôznymi obvineniami ohľadom bezpečnostných predpisov na pracovisku, údajne nevykonávaných kontrolných revízií alebo dokonca vyhrážania sa zamestnancom. Človek by si myslel, že sa jedná iba o ktrátkodobý ošiaľ, ktorý časom pominie. Opak je však pravdou, nakoľko tu máme ďalšie, tentokrát omnoho odvážnejšie tvrdenie. Podľa jedného z bývalých zamestnancov sa firma vezie v distribúcii a obchodom s drogami.

Autorom tohoto tvrdenia je Karl Hansen, ktorý donedávna zastával funkciu strážnika vo fabrike Gigafactory 1. Zaujímavé je, že Karl si na tento súdny proces najal rovnakého právnika, ktorý zastupuje Martina Trippa, známeho ako „sabotéra Tesly“. Okrem takmer až komického prehlásenia, v ktorom tvrdí, že je spološnosť zapletená v drogovom biznise sa na zozname nachádza aj niekoľko ďalších obvinení. Podľa Hansena spoločnosť Tesla nedala vedieť investorom o odcudzenej medi v hodnote až 3T miliónov dolárov, ktorá bola údajne ukradnutá v prvej polovici tohto roka. Ďalšou závažnou skutočnosťou je podľa neho špehovanie zo strany Tesly. Tá má vraj za úlohu hackovanie počítačov, telefónov a iných mobilných zariadení, cez ktoré následne odpočúva svojich zamestnancov.

Všetky údajné prehrešky spoločnosti, sa mali odohrať práve vo fabrike Gigafactory 1.

A na koniec spomínaná čerešnička na torte. Posledným klincom do rakvy má byť informácia, že zamestnanci továrne Gigafactory, sú zapletení do obchodu s drogami. Dôvodom na Karlove prepustenie malo byť poukázanie na tieto problémy počas vnútrofiremných procesov. Informácie ohľadom týchto nádherne prifarbených skutočností predložil Karl na základe toho, že firma vedome porušila predpisy, keď o opisovaných problémoch neinformovala investorov. Odhodlaný bájkar však doteraz nepredložil originálnu podobu sťažnosti a ani jeden dôkaz, ktorý by firmu usvedčovl z podobného počínania.

Čo na to Tesla?

„Všetky tvrdenia, ktoré pán Hansen predniesol, boli brané s absolútnou vážnosťou. Niektoré z nich však nezodpovedajú pravde. Ďalšie sa na druhej strane nedajú potvrdiť, preto sme navrhli ďalšie vyšetrovacie kroky, ktoré majú overiť informácie získané z druhej ruky a anonymného zdroja. Nakoľko nás riešenie tejto kauzy veľmi zaujíma a chceme overiť jej pravdivosť, pokúsili sme sa pána Hansena viackrát bližšie kontaktovať. Jeho tvrdenia sme chceli vypočuť a následne zistiť, ako prišiel k vyhlasovaným záverom. Všetky tieto pokusy však odmietol a prestal s nami komunikovať. Príde nám veľmi zvláštne, že má obavy z interných záležitostí a procesov vo firme, no odmieta s nami spolupracovať na vyhodnotení vyšetrovania,“ uvádza spoločnosť Tesla vo svojom vyhlásení.

Uvidíme ako sa bude táto kauza vyvíjať a či sa Hansen odhodlá podložiť svoje tvrdenia potenciálnymi dôkazmi. Elon Musk je síce známy svojimi kontroverznými výstupmi a šialenými plánmi, no predstaviť si ho ako novodobého Pabla Escobara je naozaj prisilná káva.

Tesla

Dnes nejčtenější

.