Zavřít reklamu

Elektromobily od firmy Tesla lákajú nejedného priaznivca auto-moto komunity, no aj napriek svojej kvalite a často ospevovanými funkciami, sa autá až tak horlivo nepredávajú. Mnoho ľudí odrádza práve cenovka ponúkaných vozidiel, ktorá je pre niektorých ľudí privysoká. Nedávno sa k tejto téme vyjadril sám Elon Musk, ktorý absolvoval v celku obšírne interview s youtuberom Marquesom Brownleem. Počas 18 minút sa Musk okrem iných informácií dostal aj k téme lacnejšieho elektromobilu, ktorý by mohol zavítať do výroby už o niekoľko rokov. Mimo cenovej dostupnosti by mal upútať aj kvalitnou výbavou a stať sa jasnou voľbou v ponúkanej kategórii.

Podľa Muskových slov by sa malo jednať o kľúčový produkt v doterajšom portfóliu spoločnosti. Potenciálne plánovaná generácia Modelu 3, by mala disponovať oveľa väčším dojazdom a finančnou dostupnosťou. Musk by rád priniesol vozidlo, ktoré by si záujemcovia mohli zabezpečiť za 25 000 dolárov. Jednalo by sa o omnoho masovejšiu výrobu, nakoľko už teraz je možné konštatovať, že o model by bol v prípade jeho uvedenia na trh obrovský záujem. Podľa slov CEO Tesly sa však skôr ako o tri roky (ak vôbec) podobného vozu nedočkáme.

Mohlo by sa jednať o očakávaný hatchback z dielne firmy Tesla?

Podľa posledných informácií, by sa mohlo jednať buď o kompakt v podobe hatchbacku alebo malého mestského vozidla. Elon Musk už dávnejšie spomenul iniciatívu Tesly, ktorá sa nesie práve v tomto duchu. Je však dosť diskutabilné, či sa do troch rokov jedného zo spomínaných vozidiel dočkáme. Nakoľko sa momentálne firma sústredí na Model Y, Semi a Roadster, možno považovať rozmedzie troch rokov za nesplniteľný časový úsek.  Tento krok by však mohol Teslu konečne dostať ziskom a namieriť spoločnosť správnym smerom.

Ako všetci vieme, Elon toho nasľuboval celkom dosť, preto by sme sa veľmi nemali riadiť jeho optimistickými výrokmi. Skôr či neskôr sa tohoto kroku s určitosťou dočkáme, no zatiaľ sa jedná iba o hudbu budúcnosti. Kompletný rozhovor s Elonom Muskom si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Tesla

Dnes nejčtenější

.