Zavřít reklamu

Pokud zavzpomínáte na loňský rok, určitě si vzpomenete, kolik informací jsme se dozvěděli z beta verzí chystaných systémů o produktech, které nám Apple představil v září. Dalo by se totiž říci, že například o iPhonu X jsme věděli prakticky vše již pár dní před jeho představením. Jeden by si tak myslel, že si Apple dá na podobné úniky informací pozor a nic podobného se mu již nestane. Opak je ale pravdou.

Ve druhé beta verzi iOS 12 se podařily vývojáři Guilherme Rambovi objevit velmi zajímavé řádky naznačující příchod nové generace Apple Watch. O té jsme však doposud slyšeli skutečně pramálo, takže nás tato informace poměrně překvapila. Když už s nimi tedy ale alespoň částečně počítáme, pojďme si společně zrekapitulovat, co by se v nich mohlo objevit. Do následujících řádků jsme totiž shrnuli vše, co o nich z různých úniků víme.

Delší výdrž baterie

Výdrž baterie je věc, za kterou jsou Apple Watch od mnohých uživatelů tvrdě kritizovány. Od první generace se sice do nynějška výdrž baterie rapidně zvýšila a při troše štěstí a mírnějším využívání jste schopní nabíjet zhruba jednou za čtyři dny, pořád to ale není žádná sláva. Když navíc dáte Apple Watch “zahulit” více, baterie padá daleko rychleji. Nová generace Apple Watch by tak mohla přinést alespoň o pár hodin či dní lepší výdrž baterie a to hlavně pro modely s LTE připojením. Ty se totiž při volání vybijí opravdu velmi rychle.  Vzhledem k tomu, že do Apple Watch Series 4 vloží Apple nový procesor, který bude nejspíš opět o něco úspornější na energii, dá se úspora a tím pádem i delší výdrž baterie očekávat. 

Větší displej ve stejném těle

Už několikrát jsme slyšeli spekulace o tom, že nové hodinky dostanou větší displej, který by však měl být vsazen do téměř standardního těla, které Apple používá u nynějších modelů. Tento krok by byl vcelku logický. Díky stejnému tělu by totiž zachoval kompatibilitu se všemi řemínky, které šly používat s ostatními modely. Displej nynějších Apple Watch má navíc skutečně tlusté rámečky, které by stálo za to rozhodně výrazně zúžit. Díky tomu by tak vývojáři dostali daleko více prostoru, který by mohli využít. Nynější obdélníček je totiž skutečně malý a moc možností nenabízí. 

Čtvrtá generace Apple Watch bude nejspíše stejná jako dosavadní hodinky:

Zdokonalené senzory

Sledování některých životních funkcí skrze Apple Watch si mnoho uživatelů velmi pochvaluje. I zde abychom se ale mohli dočkat solidního průlomu. K měření tepu by se totiž mohl přidat třeba i krevní tlak, díky čemuž by měli uživatelé o svém zdravotním stavu zas o něco lepší přehled. Apple si navíc podle všeho pohrává s myšlenkou naučit hodinky měřit i cukr v krvi pomocí senzorů, což by znamenalo opravdu solidní průlom. Neinvazivním měřením cukru v krvi se totiž žádný z jeho konkurentů pochlubit rozhodně nemůže. S příchodem této novinky jsme ale počítali tak trochu už v loňském roce, kdy se těsně před představením hodinek vyrojilo mnoho spekulací, které právě příchod této novinky potvrzovaly. Bohužel se však nic podobného nestalo. To ale samozřejmě neznamená, že se dočkat nemůžeme nyní.

Krom těchto vychytávek by Apple Watch slušela i nativní aplikace pro sledování spánku. Mnozí uživatelé totiž s hodinkami spí a jsou zvyklí svůj spánek přes různé aplikace analyzovat. Je však trochu škoda, že tyto aplikace pochází z dílny 3. stran, přestože by se svojí mohl přijít i Apple. 

Konec fyzickým tlačítkům?

Přestože jsem v předchozích řádcích psal o standardním těle, tak úplně standardní by být přeci jen nemuselo. Není tomu totiž tak dávno, co se na světlo světa dostaly zajímavé informace o konci fyzických tlačítek u Apple Watch. Hodinky by tak reagovaly podobně jako iPhony 7 či 8, což by k zahození rozhodně nebylo. Navíc by se zvýšila jejich voděodolnost a odolnost celkově. 

Cena a dostupnost

S cenou bude asi kříž. Přestože Apple nasadil u Apple Watch Series 3 cenu poměrně nízko, u nových Series 4 se podobný krok nedá příliš očekávat. S ohledem na upgrady, které by tyto hodinky mohly přinést, se tak dá očekávat, že by i cena mohla povyrůst. Žádné astronomické výšiny to ale snad nebudou. Dle mého názoru by mohl být cenový rozdíl oproti nynějším Apple Watch Series 3 maximálně v řádu čtyř tisíc. Samozřejmě ale bude záležet na materiálu, ze kterého budou vyráběny. Pokud by se totiž Apple například rozhodl úplně vypustit hliníkové verze, je jasné, že cena ocelových či keramických Apple Watch bude vcelku vysoká. 

Co se pak týče dostupnosti, o té jsem se zmínil již v úvodním odstavci. Vzhledem k tomu, že se ve druhé betě iOS 12 potulovaly zmínky právě o těchto hodinách, se dá jejich příchod očekávat v září po boku nových iPhonů. Dřív to nebude takřka stoprocentně a později pravděpodobně taky ne. Kdy jindy totiž tento produkt představit, než společně s iPhonem, se kterým jej lze parádně spárovat? 

A co myslíte vy? Překvapí nás Apple u Apple Watch Series 4 něčím zcela novým, nebo je náš skromný výčet novinek přesně to, co od hodinek očekáváte? 

Apple-Watch-Series-4-Concept

Dnes nejčtenější

.