Zavřít reklamu

Po večerním vydání druhé beta verze všech nových operačních systémů se dalo mnoho vývojářů do jejich detailního prohledávání. Spousta z nich totiž věří, že v nich Apple opět zapomene tuny informací o chystaných produktech, které bychom mohli stejně jako minulý rok odhalit se solidním předstihem. Pokud si však myslíte, že se Apple z loňské chyby poučil, jste na omylu. V betě iOS 12 se totiž skutečně informace o jednom chystaném produktu objevily.

Vývojář Guilherme Rambo, kterého si z odhalování tajemství ohledně iPhonu X v minulém roce jistě všichni dobře pamatujete, narazil v nové betě iOS 12 na velmi zajímavé řádky, ve kterých jsou zmínky o Watch4,1, Watch4,2, Watch 4,3 a Watch4,4, což by mělo být interní označení nové generace Apple Watch. Nejnovější Apple Watch Series 3 jsou totiž interně označovány jako Apple Watch 3,1 až 3,4 podle podpory LTE a výrobního materiálu. Krom toho pak v řádcích nalezl dalších několik označení pro nové produkty, o kterých však v tuto chvíli nic víc nevíme. Nález zmínky o nových Apple Watch v iOS 12 však není rozhodně ničím překvapivým. Hodinky jsou totiž stále na iPhonu poměrně výrazně závislé.

Apple Watch Series 4 budou nejspíš velmi podobné loňským Series 3:

Vypadá to tedy, že v září nová generace Apple Watch skutečně dorazí. Pokud tomu tak však nebude, dá se očekávat, že jí Apple uvolní v proběhu následujících měsíců. Kdyby s tím totiž nepočítal, nejspíš by zmínky o těchto hodinkách do bety vůbec nevkládal. Co se týče detailů o samotných hodinkách, moc informací bohužel nemáme. Zatímco o iPhonech a MacBoocích je slyšet vcelku hodně, jablečné smartwatch se daří Applu tajit takřka dokonale. Podle pár náznaků bychom se ale měli dočkat o poznání většího displeje a těla, které bude kompatibilní s řemínky z nynějších Apple Watch. 

Doufejme, že se tedy skutečně nové generace Apple Watch dočkáme a hlavně, že se do ní Applu podaří opět napěchovat spoustu novinek. V našich luzích a hájích bychom ale stejně raději viděli podporu LTE pro stávající Apple Watch Series 3, která je ale zatím v nedohlednu. Testování sice probíhá, kdy ale bude technologie u operátorů připravena nám samozřejmě nikdo neprozradí.

ios 12
 

Dnes nejčtenější

.