Zavřít reklamu

Ačkoli Apple Watch oficiálně nepodporují měření spánku, existuje v dnešní doba už řada kvalitních aplikací, které jsou schopné celkem detailně analyzovat kvalitu nočního odpočinku. Právě proto si spousta uživatelů své jablečné hodinky na noc nesundavá. Nošení Apple Watch přes noc se ale může také značně vymstít a namísto ranního budíku vás může uprostřed noci vzbudit některá ze záchranných složek, například policie. Přesně to se totiž stalo Jasonovi Rowleymu, který se o svůj příběh podělil na Twitteru.

Apple Watch totiž stejně jako iPhone podporují od watchOS 4 funkci zvanou Tíseň SOS, kdy si jednoduchým gestem můžete přivolat pomoc v momentě, kdy jste například zaklíněni v autě během dopravní nehody. Funkce po uplynutí 5 sekund automaticky vytočí číslo 112 a na základě polohy telefonu resp. hodinek je operátor schopný zjistit, kde přesně se nacházíte a poslat za vámi některou ze záchranných složek. Na Apple Watch je poměrně snadné Tíseň SOS aktivovat – stačí jen podržet postranní tlačítko pod korunkou. Jenže právě to může představovat problém a vést až k tomu, že u vás v noci zazvoní policie.

Jason podobně jako spousta ostatních uživatelů používá Apple Watch k analýze spánku. Během jedné noci se ale ve spánku přetočil a ruku s hodinkami dal do takové polohy, že se nedopatřením stisklo postranní tlačítko a automaticky se tak aktivovala funkce Tíseň SOS. Jason ale spal tvrdě, o ničem nevěděl, na dotazy operátora z telefonu, kde právě probíhal hovor, nereagoval, a tak k němu domů pro jistotu zajeli policisté, kteří ho vzbudili okolo jedné hodiny ranní přímo v ložnici.

Podobný případ se stal i několika dalším majitelům jablečných hodinek. Pokud tedy si ani vy Apple Watch na noc nesundaváte, pak doporučujeme funkci Tíseň SOS omezit. Na iPhonu v aplikaci Watch –> Obecné –> Tíseň SOS totiž můžete deaktivovat automatické zavolání podržením. Tím bude funkce nadále zapnutá, ale pro její spuštění bude potřeba podržet postranní tlačítko a následně aktivaci potvrdit přejetím po displeji.

Apple Watch mereni spanku FB

Dnes nejčtenější

.