Zavřít reklamu

Jednou z věcí, která je Applu prakticky od představení jeho Apple Watch veřejností i vývojáři vyčítána, je chybějící možnost přidávání vlastních ciferníků, které by byly skutečně sofistikované a mohly se rovnat těm od Applu. Apple však dlouhá léta ze své myšlenky neustoupil a krom možnosti volby jednotlivých ukazatelů v cifernících či vytvoření jakéhosi pseudociferníku z vlastní fotografie nenabízí majitelům Apple Watch nic víc. To by se ale mohlo s příchodem watchOS 5 změnit.

Vývojář Guilherme Rambo z portálu 9to5mac se jako již tradičně pustil do prozkoumávání kódů nových beta verzí jablečných systémů. Zatímco v iOS 11.4, tvOS 11.4 a macOS 10.13.5 (zatím) nic neobjevil, watchOS 4.3.1 je úplně jiná písnička. Podařilo se v něm totiž objevit pár zajímavých řádků, které naznačují, že je přidání možnosti vytváření vlastních propracovaných ciferníků na dosah ruky.

Podle dostupných informací sice watchOS 4.3.1 tuto možnost s největší pravděpodobností nepřinese, protože zatím ani není implementována, Apple jí však nejspíše alespoň lehce otestuje a ve finální verzi jí vloží do již zmiňovaného watchOS 5. Co z toho tedy pro uživatele Apple Watch plyne? Především to, že bychom se mohli v blízké budoucnosti dočkat daleko širšího výběru ciferníků, které by již nebyly jen z dílny Applu. Hodinky by tak díky nim šly přizpůsobit mnohem lépe než doposud.

Snad se tedy této možnosti skutečně již brzy dočkáme a ciferníky budou do hodinek přibývat daleko rychleji než doposud. Už nyní je totiž jasné, že by o jejich vývoj zájem rozhodně byl. 

watchos 5 fb

Dnes nejčtenější

.