Jak vnímá svět mobilních her legendární herní studio Electronic Arts?

Mobilné telefóny už dávno nie sú iba zariadením, ktoré slúži na telefonovanie, posielanie správ a podobne jednoduché úkony. Samozrejme, hry sa na smartfónoch vyvíjajú prakticky od ich začiatkov, no momentálne môžeme byť svedkami najväčšieho rozmachu mobilného herného priemyslu, aký tu kedy bol. Preto nie je žiadnou náhodou, že najvplyvnejší hráči na poli videogamingu mieria so svojimi počinmi práve na smartfóny.

Dôkazom tohoto fenoménu môže byť hra Fallout Shelter, alebo chystaný titul The Elder Scrolls: Blades od Bethesdy. Príkladom herného ošiaľu na iOS je momentálne samozrejme Epic Games s geniálnym počinom Fortnite, ktorý pobláznil milióny ľudí po celom svete. Svojej reputácii nechce ostať nič dlžné ani štúdio Electronic Arts, ktoré už čoskoro uvedie na trh mobilné prevedenie strategickej série Command & Conquer.

Hoci predstavuje Command & Conquer: Rivals obzvlášť vítaný krok, väčšina fanúšikov čakala niečo úplne iné. Nakoľko sa jedná o silnú značku s kvalitnou históriou, očakával sa príchod nového titulu na PC, resp. na konzoly Xbox One a PS4. Prečo sa Electronic Arts rozhodlo ponoriť do vôd mobilného gamingu?

K tejto téme sa nechal počuť Patrick Söderlund, jeden z hlavných predstaviteľov EA Play. Vo svojom rozhovore pre gamesindustry sa vyjadril nasledovne: „Myslím si, že ľudia vzali našu snahu z opačného konca. Mobilné telefóny sú momentálne najväčšou hernou platformou celej planéty. Keď sme sa rozhodli započať vývoj nového C&C (Command & Conquer), uvedomili sme si, že nasledujúci titul by výborne sadol k momentálnemu trendu optimalizácie hier na smartfóny a zároveň sa to bude javiť ako prirodzený krok. Stratégie hrané v reálnom čase sú stále silným a žiadaným žánrom. Preto ak vezmete overenú kvalitu z titulu pre PC, prispôsobíte herné rozhranie priamo pre obrazovky mobilných telefónov a dodáte funkčnú a pútavú multiplayerovú zložku, finálnym produktom by sa mala stať kvalitná mobilná hra. Presne takýto scenár si prajeme pre náš nadchádzajúci titul Command & Conquer: Rivals, ktorý jedného dňa možno budú hrať státisíce ľudí po celom svete.“

„Veríme v modernú interpretáciu značky C&C, preto sa posnažíme z mobilných telefónov spraviť prirodzenú platformu pre podobný štýl hry. Dostávame sa do éry, v ktorej musíme brať do úvahy mobilné hry na rovnakej úrovni, ako to robíme s hrami pre konzoly. Chápem, že pre väčšinu ľudí je toto porovnávanie nezmyslom, no stačí sa pozrieť na štatistiky posledných rokov. Náš záujem dopadá rovnako ako na konzolistov, tak aj na majiteľov mobilných telefónov, ktorých je podstatne viac. “

„Návrhy hier pre mobilné telefóny sa začínajú čoraz viac podobať na tituly, ktoré boli zo začiatku určené iba pre konzolový trh. To čo spravil Epic s titulom Fortnite je jednoducho neuveriteľné. Voči tejto skutočnosti som bol absolútne skeptický a Fortnitu som zo začiatku vôbec neveril. A teraz, niekoľko mesiacov po spustení vidím svoje dcéry ako tento titul hrajú na svojich mobiloch. Epic Games dokázali, že aj nemožná výzva sa dokáže premeniť na skutočnosť,“ uznal Söderlund a dodal, že obdobný úspech by veľmi rád videl pri C&C: Rivals.

Patrick Söderlund a takisto celé Electronic Arts však do budúcna nechce zabúdať ani na konzolistov a počítačových hráčov. Diverzita jednotlivých platforiem otvára možnosti aj menším herným štúdiám a preto si uvedomuje, že konkurencia je naozaj veľká. Mobilné telefóny majú pred sebou v súvislosti s herným priemyslom veľmi dlhú cestu, preto sa budeme v nasledujúcom období stretávať s podobnými počinmi čoraz častejšie. Partia je však rozohratá bravúrne. Uvidíme, ktorí poprední vývojári sa do naštartovaného kolobehu zapoja a akých dychberúcich ohlásení sa ešte dočkáme.

Command

| | Zdroj
3
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

SpaceX
Kolik bude stát turistický let okolo Měsíce s Muskovou společností SpaceX?
WHO
Hráče Fortnite sužuje nepříjemný malware. Jste v ohrožení i vy?
iPhone iOS. Safari FB
Je 5G síť na dosah? Jeden z tuzemských operátorů prozradil, kdy ji hodlá spustit
socialni site media fb
Chcete využívat sociální sítě? V Ugandě za to budete muset zaplatit
Steam
Steam se již brzy dočká velkého vylepšení, které ocení především herní vývojáři
h2x1_smartdevice_supermariorun
Jablíčkáři Super Maria milují. Většina příjmů Nintenda z této hry jde právě od nich
Gmail third-party accounts
Google si nedá pokoj. Partnerským společnostem umožňuje i nadále číst obsah vašich mailů
Light-fb
Zdají se vám 3 objektivy moc? Tento smartphone by jich měl nabídnout rovnou 9
harry potter fb
Harry Potter: Hogwarts Mystery je i přes kritiku hráčů mašina na peníze
eSports
Klasický sport je passé? Olympijský program možná již brzy obohatí počítačové hry
surface 01
Microsoft chystá revoluci. Vyvíjí produkt, kterým by rád zastínil úspěšnou řadu Surface
roboti disney
Vyfouknou v budoucnu roboti práci filmovým kaskadérům?
Tesla Semi
Podívejte se, jak to vypadá uvnitř elektrického tahače Tesla Semi
kempy fb
Najděte pomocí této aplikace kemp pro vaší letní dovolenou snadno a rychle
zbierka turistickÈ zn·mky plaketa
Sbíráte turistické známky? Pak by neměla tato aplikace ve vašem iPhonu chybět
German Spring Case fb
Tento kryt dokáže detekovat pád iPhonu a včas přístroj ochránit
xbox-one-x-1-of-1-2
Ideální dárek za vysvědčení pro 15 z vás: Nový Xbox One X za bezkonkurenční cenu
Drony
Miniaturní drony se již brzy dočkají vylepšení, které je posunou na zcela novou úroveň
Leitz