Zavřít reklamu

Extrémne obľúbený počin z dielne Epic Games si aj naďalej drží titul najpopulárnejšej hry a to nie len na zariadeniach s iOS. Na prvý pohľad sa môže zdať, že konkurencia má tento titul v zuboch, no opak môže byť pravdou. Samozrejme, nehovoríme o tvorcoch PUBG alebo iných tituloch na scéne Battle Royale. Jedným zo zoskupení, ktoré vníma príchod hry Fortnite ako pozitívnu záležitosť je známe štúdio Electronic Arts. Podľa nich je operácia tejto hry na scéne veľmi dôležitá a kľúčová.

Trikom v popularite Fortnite je takmer bezproblémová dostupnosť titulu a absolútne bezbariérové používanie. Keďže sa jedná o Free to Play titul, môže si ho stiahnuť každý, kto oň má záujem. Práve táto možnosť sa pre EA javí ako veľmi efektívna, nakoľko podobné hry môžu byť lákadlom pre viacerých potenciálnych hráčov a následné rozšírenie globálnej komunity. Generálny riaditeľ Electronic Arts, ktorým je Andrew Wilson, prirovnáva túto situáciu k expanzii virtuálneho hľadiska. Nakoľko neexistuje azda žiaden hráč, ktorý by sa zaujímal iba o jeden jediný titul, dopyt by sa mal postupne zväčšovať aj po iných hrách.

Poslúži Fortnite ako otvorené dvierka do celosvetovej hernej komunity mladšej generácie?

„Naše očakávania naznačujú, že ak bude Fortnite aj naďalej expandovať, dostaneme príležitosť dostať naše produkty medzi širšiu škálu hráčov. O chvíľu tu máme čas sviatkov, počas ktorých budeme uvádzať na trh naše nové tituly. Takáto situácia môže výrazne zamiešať karty na celosvetovej hernej scéne,“ poznamenal Andrew.

Toto zdelenie sa môže zdať ako trochu vypočítavé, no musíme priznať, že je to tak. Herné tituly dostupné naprieč všetkými zariadeniami dostávajú strategicky načasované dátumy príchodov, čo si určite všimol aj občasný hráč. Možno sa pýtate, čo s tým má spoločná platforma mobilných zariadení. Množstvo (ak nie všetci) zástupcov a hláv popredných herných štúdií poľuje práve na smartfóny, ktoré sú momentále najžiadanejšou platformou vôbec. Renesancia mobilných hier je však stále ešte iba v plienkach, preto je takmer nemožné porovnávať špičkové AAA tituly s „obyčajnými“ mobilnými hrami.

Fortnite

Související články

Dnes nejčtenější

.