Zavřít reklamu

Do populárneho titulu Fortnite z dielne Epic Games zamierila v poradí už piata sezóna. Okrem nových lokalít, ktoré možno navštíviť majú hráči na výber aj niekoľko čerstvo pribudnutých zbraní či vozidiel. Update sa však tentokrát zameral na sprístupnené platformy jednotlivo. Zataľčo majitelia konzoly Nintendo Switch sa v titule dočkali presnejšieho mierenia vo forme jednoduchšieho ovládania a pohybu, hráči na iOS dostali darček v podobe funkcie Autofire.

Momentálna sezóna priniesla do hry najväčšiu nádielku obsahu a zmien, aké sme doteraz na bojovom poli mali možnosť vidieť. Okrem lokalít a vyššie spomínaných prídavkov, sa hráči môžu tešiť na viac ako stovku nových odmien. Samozrejme iba v prípade, že si zakúpili Battle Pass. Tvorcovia sa pochopiteľne o svoju komunitu musi starať. Veď prečo by aj nemali, keď je Fortnite jedným z najziskovejších prvkov naprieč celým herným priemyslom súčasnosti.

Šialenstvo spojené s titulom Fortnite stále neutychá. Štúdio Epic Games aj naďalej vykazuje obrovské zisky.

Dá sa povedať, že Epic Games nám hranie Fortnite jednoducho uľahčilo. Tu sa však vyskytuje problém. Skúsení hráči už začínajú prejavovať nespokojnosť s určitým vyrovnávaním síl medzi ostrieľanými veteránmi a neskúsenými nováčikmi, aspoň čo sa týka streľby. Funkcia Autofire má za úlohu automaticky spustiť streľbu, ak vaša zbraň zamieri na nepriateľa v hľadáčiku. Jediné čo stačí urobiť, je preto šikovne zamerať protivníka a hra sa postará o zvyšok. Funkcia sa však dá vypnúť, preto je dosť možné, že bude v najbližších týždňoch viac regulovaná.

Túto možnosť si môžete zapnúť alebo vypnúť v ponuke nastavení hry. Na obrazovke jednoducho kliknete na tlačidlo Custom HUD, následne vyberiete režim paľby stlačením Select Fire Mode a tu si vyberiete medzi klasickým stlačením virtuálneho kohútika, alebo novou funkciou Autofire. Mimo novej možnosti pribudlo do hry more iných záležitostí, ktoré je samozrejme nemožné sledovať všetky naraz. Neodlúčiteľnou súčasťou sú tiež rôzne typy bug fixov, vyladenia zvuku a kompatibility alebo nastavenia odozvy.

Fortnite

Dnes nejčtenější

.