Zavřít reklamu

Steve Jobs se přesně před 9 lety, tedy konkrétně 22. června 2009, vrátil po několikaměsíční pauze, kterou si dal kvůli transplantaci jater, zpět do cupertinské společnosti. Jakmile se Jobs vrátil do vedení cupertinské společnosti, všichni chtěli vědět, jak dlouho ještě bude schopen setrvat na křesle CEO.

Zdravotní problémy Steva Jobse

Jobs se v říjnu roku 2003 dozvěděl, že má rakovinu slinivky. O své nemoci informoval zaměstnance v polovině roku 2004. Bohužel, většinou se na karcinom pankreatu přichází velice pozdě, kdy už jsou rozšířeny metastázy v jiných orgánech, nicméně Jobs měl to štěstí, že ho postihl vzácný, méně agresivní typ rakoviny zvaný neuroendokrinní nádor.

Věděli jste, že Steva Jobse si můžete koupit dokonce jako malou figurku a vyzdobit si s ním například pracovní stůl?:

Jobs odmítl podstoupit operaci a rozhodl se pro léčbu alternativními metodami, mezi něž patří veganské diety, akupunktura, bylinné léky a podobně. Ovšem nakonec operaci podstoupil, a to v červenci roku 2004. V té době převzal roli CEO dočasně Tim Cook. Během chirurgického zákroku lékaři našli metastázy v játrech, a tak Jobs musel nastoupit na chemoterapii.

Jobs se vrátil do Applu v roce 2005 a každému řekl, že je vyléčen. Bohužel, nebyl, což bylo všem jasné, když se Jobs ukázal na WWDC úplně vyhublý.

Onemocnění bylo vážnější, než si Jobs myslel

Jobs nakonec připustil, že jeho zdravotní problémy jsou mnohem vážnější, než si původně myslel. Vzal si šest měsíců dovolenou a do firmy se vrátil v červnu roku 2009. Jobs se během těchto šesti měsíců zotavoval z transplantace jater. Dokonce Cook nabídl svému šéfovi část svých vlastních jater, což však Jobs odmítl.

Jobs podstoupil operaci v dubnu roku 2009 v nemocnici Methodist University Hospital Transplant Institute v Memphisu. Jak slíbil, zůstal potom ještě několik měsíců doma. Do Applu se vrátil v červnu téhož roku. Jobs setrval ve firmě do poloviny roku 2011, kdy předal žezlo CEO právě Cookovi.

Dnes nejčtenější

.