Zavřít reklamu

Vypadá to, že ani následující dny nebudou na úniky informací ohledně chystané druhé generace iPhonu SE 2 zrovna strohé. Poté, co se začalo o jeho příchodu spekulovat, se totiž začaly objevovat velmi zajímavé detaily o jeho možné podobě. Apple by u něj mohl tentokrát vsadit na displej přes jeho celou přední stranu, čímž by jej samozřejmě výrazně zvětšil. Kvůli tomu bychom ale přišli o klasický Home Button s Touch ID, které by stejně jako u iPhonu X nahradilo Face ID fungující skrze senzory v horním výřezu displeje. Tuto podobu nyní potvrdil i další věhlasný zdroj.

Pokud sledujete svět smartphonů déle a pátrání po informacích ohledně chystaných produktů si užíváte nejvíce, jistě vám není cizí jméno Steve H. či @OnLeaks. Tento leaker se totiž ve světě řadí mezi ty nejuznávanější a především nejpřesnější, jelikož díky svým zdrojům světu ukázal nejeden produkt či alespoň pár detailů o něm ve slušném předstihu. Nejinak tomu je i u iPhonu SE 2, o kterém se nyní ve světě hovoří skutečně intenzivně. 

Takto vypadají CAD výkresy iPhonu SE 2:

OnLeaks na svém Twitteru ukázal CAD výkresy iPhonu SE 2, podle kterých by mohl být tento telefon údajně vyráběn. Ačkoliv je v tuto chvíli kolem tohoto modelu mnoho otazníků, dá se zveřejnění CAD výkresů tímto leakerem považovat za solidní příslib toho, že bychom se mohli podobné věci skutečně dočkat.

iPhone SE 2 by tak mohl ve výsledku vypadat nějak takto: 

Jak můžete sami na Stevových renderech vidět, displej zaplňuje skutečně celou přední stranu vyjma malého horního výřezu, který známe z iPhonu X. Zajímavé však je, že tento displej vložil leaker do těla, které vypadá jako z iPhonu 5s, tudíž hliníkové. Tím by ale samozřejmě ztratil iPhone podporu bezdrátového nabíjení. Na druhou stranu by to však byl ze strany Applu logický krok. Pokud by se totiž rozhodl tento model prodávat za přijatelnou cenu a vnukl mu veškeré funkce, které zdobí jeho vlajkové lodě a budou nejspíš zdobit i levný LCD model iPhonu X, který se představí na podzim, tvrdě by tím poškodil prodeje ostatních modelů. Tímto „okleštěním“ by tak dal jasně najevo, že se jedná o novou generaci entry-modelu a pokud chce zákazník něco navíc, musí sáhnout hlouběji do peněženky.

Uvidíme, zda se tedy podobné předpovědi nakonec vyplní či nikoliv. Pokud tomu tak však skutečně bude, Apple tímto modelem rozhodně svět poblázní. Mnoho lidí totiž jeho kompaktní iPhone SE miluje a věří, že se jeho adekvátního nástupce dočkají.

iPhoneSE2-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější