Evropané iPhone X milují. V minulém čtvrtletí jej kupovali nejvíce ze všech smartphonů

Už je tomu více než týden, co Apple prozradil své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Přestože mu mnoho analytiků předpovídalo neúspěch a mizerné prodeje iPhonů X, jablečná společnost svými výsledky přesvědčila o pravém opaku. Prodeje jablečných telefonů totiž meziročně vzrostly a iPhone X se udržel celosvětově na trůnu pro nejprodávanější iPhone v nabídce Applu.

Na prodeje smartphonů se zaměřili analytici ze společnosti Canalys. Ti díky svému průzkumu zjistili, že se prodeje smartphonů v prvním čtvrtletí v Evropě snížily o 6,3 %, což je však s ohledem na uplynulé Vánoce pochopitelné. I přesto se však podařilo Applu na starém kontinentu uspět a ze všech prodaných smartphonů zde mělo jablíčko na zádech slušných 22 %. Lepší byl už jen Samsung, který měl na prodejích 33,1% podíl, což je však o 15 % méně než tomu bylo touto dobou před.

Vraťme se ale ještě chvíli k Applu. Analytici totiž zjistili, že ačkoliv klesly prodeje iPhonu X oproti předchozímu čtvrtletí o 25 %, stále byl mezi zákazníky stále nejoblíbenějším a tím pádem i nejvíce kupovaným telefonem. Zajímavé je i to, že celých 25 % ze všech prodaných iPhonů v tomto čtvrtletí v Evropě, kterých mimochodem bylo zhruba 10,2 milionu, byly modely starší dvou let. Apple tak táhne jak nejnovějšími modely, tak i léty ověřenými iPhony 6s, SE či dokonce 6. Minimálně obliba kompaktního “es éčka” je totiž celosvětově velmi vysoká a zprávy o možném příchodu jeho nástupce nejednoho uživatele tohoto 4” drobečka velmi rozveselily. 

Dá se očekávat, že pokles prodejů smartphonů jen tak neskončí. Mnohé trhy jsou totiž již zasycené a uživatelé v poslední době nad koupí nových vlajkových lodí mnohdy váhají. Výrobci včetně Applu tak mají před sebou novou výzvu – vytvořit produkt, který osloví i ty, kteří nad nákupem neuvažovali. Zda se s ní však dokážou popasovat ukáže až čas. 

| | Zdroj
2
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Leitz