Zavřít reklamu

Už je tomu více než týden, co Apple prozradil své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Přestože mu mnoho analytiků předpovídalo neúspěch a mizerné prodeje iPhonů X, jablečná společnost svými výsledky přesvědčila o pravém opaku. Prodeje jablečných telefonů totiž meziročně vzrostly a iPhone X se udržel celosvětově na trůnu pro nejprodávanější iPhone v nabídce Applu.

Na prodeje smartphonů se zaměřili analytici ze společnosti Canalys. Ti díky svému průzkumu zjistili, že se prodeje smartphonů v prvním čtvrtletí v Evropě snížily o 6,3 %, což je však s ohledem na uplynulé Vánoce pochopitelné. I přesto se však podařilo Applu na starém kontinentu uspět a ze všech prodaných smartphonů zde mělo jablíčko na zádech slušných 22 %. Lepší byl už jen Samsung, který měl na prodejích 33,1% podíl, což je však o 15 % méně než tomu bylo touto dobou před.

Vraťme se ale ještě chvíli k Applu. Analytici totiž zjistili, že ačkoliv klesly prodeje iPhonu X oproti předchozímu čtvrtletí o 25 %, stále byl mezi zákazníky stále nejoblíbenějším a tím pádem i nejvíce kupovaným telefonem. Zajímavé je i to, že celých 25 % ze všech prodaných iPhonů v tomto čtvrtletí v Evropě, kterých mimochodem bylo zhruba 10,2 milionu, byly modely starší dvou let. Apple tak táhne jak nejnovějšími modely, tak i léty ověřenými iPhony 6s, SE či dokonce 6. Minimálně obliba kompaktního “es éčka” je totiž celosvětově velmi vysoká a zprávy o možném příchodu jeho nástupce nejednoho uživatele tohoto 4” drobečka velmi rozveselily. 

Dá se očekávat, že pokles prodejů smartphonů jen tak neskončí. Mnohé trhy jsou totiž již zasycené a uživatelé v poslední době nad koupí nových vlajkových lodí mnohdy váhají. Výrobci včetně Applu tak mají před sebou novou výzvu – vytvořit produkt, který osloví i ty, kteří nad nákupem neuvažovali. Zda se s ní však dokážou popasovat ukáže až čas. 

iPhone-X-Price-Around-the-World FB

Související články

Dnes nejčtenější

.