Zavřít reklamu

Šílenství s výměnami baterií. Tak by se nejspíš dala popsat situace v mnoha prodejnách Applu ve Spojených státech. V souvislosti se snižováním výkonu telefonu kvůli stárnoucím bateriím spustila cupertinská společnost na konci loňského roku program, ve kterém zlevnila výměnu baterie ze $79 na $29. Už tehdy byl o výměnu baterií nebývalý zájem a majitelé starších iPhonů brali Apple Story útokem.

Nyní, s uvolněním iOS 11.3. a s ním i dlouho očekávané funkce Kondice baterie, která uživatele informuje, jak se jeho kapacita baterie oproti původní velikosti snížila, jsou prodejny Applu doslova zahlceny zákazníky. Apple se, podle serveru 9to5mac, snaží dobu výměny baterie co nejvíce zkrátit, a tak povolal zaměstnance Apple Care i externí technici, aby pomáhali s výměnami v maloobchodních prodejnách – Apple Storech, což je samozřejmě poměrně netradiční řešení. Na druhou stranu je však celá tato situace poměrně netradiční a tudíž se nemůžeme podobným krokům divit.

Zaměstnanci Apple Care, nejčastěji pracující jen jako technická podpora, měnili v maloprodejnách baterie již na začátku roku, tedy těsně po spuštění programu. Nově se tedy k nim přidávají i externí technici, kteří ale samozřejmě podstupují odborný výcvik Applu. Poptávka po výměně baterie se dala očekávat. Server 9to5mac si v lednu vyhotovil průzkum, z něhož vyplynulo, že 50% čtenářů s výměnou čeká až na uvolnění nové verze operačního systému. A to právě kvůli zmíněné Kondici baterie, která jim napověděla, zda pro ně má výměna baterie smysl či nikoliv.

iPhone 7 battery replacement FB
Zdroj: Apple.com/battery

Související články

Dnes nejčtenější