Zavřít reklamu

Pokud jste zapálenými milovníky snowboardingu či lyžování a zároveň nosíte na svém zápěstí vloni představené Apple Watch Series 3, máme pro vás skvělou zprávu. Hodinky jsou totiž nově schopné vaši aktivitu sledovat, díky čemuž budete mít o svém pohybu skvělou analýzu.

Možnost sledování lyžařské a snowboardové aktivity má však jeden malý háček. Apple svůj vlastní trénink v aplikaci Cvičení pro tyto aktivity zatím nemá, takže budete muset vystačit s aplikacemi třetích stran. V tuto chvíli jsou vaši lyžařskou či snowboardingovou aktivitu schopny změřit aplikace snoww, Slopes, Squaw Alpine, SconruSki Tracks, takže je výběr opravdu solidní. V těchto aplikacích se pak dozvíte počet spálených kalorií, průměrnou a maximální dosaženou rychlost, počet jízd a celkový čas strávený na sjezdovce, což rozhodně na škodu není. Některé z aplikací pak nabízí i integraci přímo do Aktivity a vyplní vám tak kruhy.

Apple Watch Series 3

Možnost sledovat lyžařské a snowboardingové aktivity přibyla do watchOS již ve verzi 4.2, první aktualizace aplikací podporující tuto možnost se však začínají prokousávat až nyní díky API, kterou Apple vývojářům otevřel. Vývojáři tak samozřejmě neskrývají nadšení, jelikož se díky této možnosti posunou jejich aplikace na zcela novou úroveň.

Jestli se tedy chystáte na hory, své Apple Watch Series 3 určitě na kopci otestujte. Jak už jsem však psal výše, je k tomu potřeba jedna z uvedených aplikací a minimálně watchOS 4.2. Starší hodinky vám tuto pak tuto možnost nenabídnou kvůli tomu, že v nich chybí výškoměr, který nová generace Apple Watch disponuje. Jediná možnost, jak je k podobnému měření „přinutit“, je mít poblíž iPhone. U Apple Watch 3 jej však mít u sebe samozřejmě nemusíte.

apple-watch-s3-snow
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější