Zavřít reklamu

Včera večer představil na veletrhu MWC 2018 v Barceloně hlavní konkurent Applu, kterým není nikdo jiný než jihokorejský Samsung, své vlajkové lodě pro rok 2018. Modely Galaxy S9 a S9+ sice přinesly oproti loňským modelům u designu jen kosmetické změny, některá vylepšení však rozhodně stojí za to. Nebyl by to však Samsung, kdyby si při představování těchto vylepšení do jablečné společnosti alespoň zlehka nerýpl.

Když začal Justin Denison, který v Samsungu zastává pozici pro víceprezidenta marketingu, svou část prezentace, poukázal na úchvatný Infinity displej, který musíme i jakožto milovníci konkurenčního Applu na Samsungu ocenit. Podle jeho slov se společnosti podařilo vytvořit v případě Galaxy S9 dokonalý displej, u kterého takřka nepoznáte, kde končí. Poté si však neodpustil narážku na to, že u tohoto displeje samozřejmě nenalezneme ani žádný výřez, který zdobí iPhone X.

Takto nové modely Galaxy S9 a S9+ vypadají:

S popichováním Applu však Denison nepřestal. Vzápětí totiž začal hovořit o snímači otisků prstů, který je podle Samsungu nejpopulárnějším způsobem, jak odemknout telefon. Přesně kvůli tomu se ho proto po vzoru Applu v Samsungu nezbavili. Místo toho naopak pozorně naslouchali svým zákazníkům, kteří volali po jeho přesunutí z prostoru vedle fotoaparátu pod něj, a jejich žádosti vyslyšel. I tímto krokem by tak Samsung nejspíše rád poukázal na to, že si svých zákazníků váží daleko více než Apple a při vývoji telefonu s nimi dokonce částečně spolupracuje.

Kdybychom se však měli na autentizační metody u telefonů od Samsungu zaměřit hlouběji, zjistili bychom, že s ověřováním pomocí skenu obličeje či oční duhovky nesklízel v minulosti zdaleka takové úspěchy jako Apple se svým Face ID. To se totiž na rozdíl od technologií od Samsungu z minulých let nedá oklamat i pouhou fotografií. I přesto, že nyní Samsung se svými autentizačními systémy pokročil zas o pořádný kus vpřed, nálepka společnosti, která přinesla v minulosti nespolehlivé Face ID, mu ještě chvíli zůstane a nejspíš bude ještě trvat, že svět znovu uvěří, že i technologie Samsungu je naprosto bezproblémová.

Tak či tak jsou podobné žabomyší války mezi těmito společnostmi poměrně zajímavé a jen potvrzují to, že rivalita ani po letech vzájemného soupeření neupadá, což je samozřejmě prospěšné. Právě konkurence totiž tlačí výrobce k posouvání svých hranic.

Samsung-Galaxy-S9-vs-iPhone-X-render-1

Zdroj: iphonehacks

Související články

Dnes nejčtenější

.