Zavřít reklamu

Když Samsung ukázal v neděli světu poprvé svou novou vlajkovou loď Galaxy S9, jednou z mnoha otázek, které si v tu chvíli lidé kladli, bylo to, zda může tento model co do výkonu konkurovat loňským iPhonům. Není totiž žádným tajemstvím, že se o to jihokorejský gigant rok co rok snaží a ani letošek neměl být podle mnoha úniků, které před představením modelu vypluly na světlo světa, výjimkou. První benchmarkové testy však ukázaly, že se ani letos výkonnostně Samsung rovnat s Applem nemůže.

První benchmarkové testy stihli provést někteří nadšenci již na MWC, které se koná v těchto dnech ve španělské Barceloně. Pokud byste však o čerstvě představených modelů čekali zázraky v podobě impozantního skóre, byli byste nejspíše zklamaní. Testovací model, který v sobě ukrýval čip Exynos 9810, které je určen pro všechny trhy vyjma amerického, totiž v benchmarcích skrze GeekBench 4 dosáhl na jedno jádro skóre 3440 bodů, na více jader pak 3734 bodů. Procesor A11, který Apple vložil do loňských iPhonů, se však pyšní skórem 3958 na jedno jádro a 4630 na více jader, což je o poznání více, než jeho letošní konkurent z Jižní Koreji.

Poměrně zajímavé je, že skóre modelu Galaxy S9 nezastínilo ani předloňský iPhone 7, respektive jeho srdce Apple A10. Tento čip totiž dosahuje v GeekBenchi skóre 3345 bodů na jedno jádro a 4007 na více jader. Výkon předloňského modelu je tak s novou vlajkovou lodí co do čísel víceméně shodný.

Výsledky GeekBench 4:

24965-33191-95525-l
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

V obdobném testu byl pak rozdíl mezi iPhony a novým Samsungem Galaxy S9 ještě markantnější:

24965-33192-95169-l-1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Ačkoliv není skóre čipu nové vlajkové lodě Samsungu nikterak oslnivé, musíme se ho v pár ohledech zastat. Samsung totiž na MWC potvrdil, že firmware, který je v testovacích modelech použit, není zcela dobře optimalizován a tudíž je velmi pravděpodobné, že je skóre kvůli tomu do značné míry poníženo. Předpokládat, že však po zlepšení optimalizace přeroste i čip Appe A11 však nemůžeme. Druhou věcí je pak to, že jsou systémy obou telefonů zcela odlišné a proto je porovnávání jejich benchmarků jako porovnávání jablek s hruškami a mělo by sloužit spíše pro zajímavost, než jako něco, podle čeho byste měli telefony soudit.

Takto nový Galaxy S9 vypadá:

Nechme se tedy překvapit, jak si bude nový Samsung Galaxy S9 vést v budoucnu a zda si u zákazníků najde oblibu. Jeho velkým lákadlem by měl být hlavně kvalitní fotoaparát, který by měl podle prvotních informací ten od Applu překonat. Zda tomu tak však skutečně bude ukáže až čas.

galaxy s9
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější