Zavřít reklamu

Pokud vás zajímá, jak si na macOS zvolit, které aplikace se budou automaticky načítat poté, co zapnete nebo restartujete systém, jste zde správně. Na operačním systému Windows tuto možnost nalezneme jednoduše ve Správci úloh. Na Macu je to schované o něco hlouběji v nastavení a pokud nevíte, kde přesně hledat, pravděpodobně nastavení aplikací, které se spustí při startu, nenajdete. Kde tohle nastavení tedy najdeme?

Určení aplikací, které se budou načítat po startu systému

Na našem Macu klikneme vlevo nahoře na ikonu Apple loga. Klikneme na Předvolby systému… a v novém okně, které se zobrazí, klikneme na Uživatelé a skupiny v levé dolní části okna. V levém menu si zkontrolujeme, že se doopravdy nacházíme na našem profilu a poté v horním menu zvolíme Přihlášení. Abychom mohli provádět úpravy, v dolní části klikneme na zámek a heslem autorizujeme naši totožnost. Poté už si pomocí zaškrtnutí můžeme zvolit, jestli chceme při startu aplikace skrýt. Pokud chceme jejich načítání úplně vypnout, zvolíme pod tabulkou ikonu mínuska. Naopak, pokud chceme, aby se konkrétní aplikace při přihlášení automaticky spustila, klikneme na plusko a přidáme ji.

Jako relativně nový uživatel MacBooku jsem tohle nastavení využil ihned po tom, co jsem si nainstaloval nějaké aplikace třetích stran, v mém případě například uTorrent nebo Steam. Kdykoliv jsem potom restartoval nebo zapnul MacBook, aplikace se automaticky načetly. U novějších Maců to nemá ani vliv na výkon jako takový, hlavně kvůli ultrarychlým SSD diskům, ale spíše je to otravné. U starších Maců může mít redukce aplikací, které se se startem systému budou načítat, pozitivní výsledek i na svižnost systému hned po přihlášení.

Mac Apps 111

Související články

Dnes nejčtenější

.