Zavřít reklamu

V dnešní době, kdy je všechno elektronické, není nic zvláštního podepisovat smlouvy taktéž elektronicky. Ve většině bank a různých poboček už smlouvy a různé další papíry nepodepisujete propiskou, ale dostanete do ruky jakýsi „stylus“, kterým se podepíšete na malý obdélníček. Podpis se potom automaticky vloží tam, kde by měl být. Věděli jste ale, že i takovou funkci můžete využít na vašem MacBooku? Nepotřebujete k tomu nic, dokonce ani stylus. Stačí vám jen trackpad a jeden z vašich prstů.

Jak podepsat PDF trackpadem?

První věc, bez které se samozřejmě neobejdeme, je soubor PDF. Jakmile budeme mít nějaký soubor k podepsání, stačí jej otevřít (ujistíme se, že se otevřel v aplikaci Náhled). Po otevření PDFka klikneme na ikonu tužky v kruhu, která se nachází v pravé horní polovině okna. Po kliknutí na tuto ikonu se zobrazí možné úpravy, které můžeme provést. Nás ale momentálně zajímá jenom jedna ikona, a to ikona podpisu, která je v pořadí sedmá zleva. Klikneme na tuto ikonu a zobrazí se další okno, které už má v sobě ukázanou plochu trackpadu. Jakmile jsme připraveni, stačí stisknout tlačítko Chcete-li začít, klikněte sem. Jakmile tuto možnost odkliknete, stačí se na trackpadu pomocí vašeho prstu (nebo klidně pomocí stylusu) začít podepisovat. Poté, co budete chtít režim podpisu opustit, tapněte na jakoukoliv klávesu. Pokud jste spokojeni, stiskněte Hotovo a pokud chcete podpis zopakovat, stiskněte tlačítko Smazat a postupujte znova stejným způsobem. Podpis se poté uloží a když jej budete chtít použít, stačí otevřít ikonu podpisu, kliknout na jeden z uložených podpisů a vložit ho do smlouvy či do čehokoliv jiného, co potřebujete elektronicky podepsat.

Bohužel, už dvakrát jsem se u mého MacBooku Pro 2017 setkal s tím, že trackpad u vytvoření nového podpisu nefungoval. Stačilo ale MacBook restartovat, což je u novějších modelů otázka několika sekund, a vše opět fungovalo tak, jak mělo.

touchbar_macbook_pro_2017_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.