Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že zima nedělá iPhonům zrovna dvakrát dobře. Pokud se totiž rtuť teploměru pohybuje kolem nuly, jablečné telefony se čas od času nekontrolovatelně vypínají a to i přesto, že jim na ukazateli baterie svítí klidně 50 %. Jak se však zdá, vypínání není to jediné, co majitele iPhonů sužuje.

Náš čtenář William nás informoval o poměrně zajímavém nešvaru trojice loňských iPhonů, tedy 8, 8 Plus a X. Pokud s nimi vyrazí jejich uživatelé do zimy s vidinou fotografování s bleskem, neuspějí. Při teplotě zhruba pět stupňů nad nulou a nižší totiž přestává blesk fungovat. Někteří uživatelé zaznamenávají jen krátké a slabé probliknutí jedné jeho diody, některým se pak blesk nerozjede v chladném počasí vůbec. Poměrně zajímavé je, že se o tomto tématu zmiňují desítky uživatelů těchto modelů i na oficiálních diskuzích samotného Applu, který jim na minimálně jeden příspěvek dokonce zareagoval (byť žádnou rozumnou odpověď neposkytl). Je tedy velmi pravděpodobné, že o tomto problému Apple již poměrně dlouho ví.

Výpadkem blesku za chladného počasí je zasažen i prémiový iPhone X:

Jedná se o záměr?

V tuto chvíli však nemůžeme říci, zda se jedná skutečně o problém, či o záměr jablečné společnosti. Když totiž náš čtenář kontaktoval podporu Applu s tím, že problém nahlásí, bylo mu řečeno, že se takto chová blesk schválně. Důvodem je prý snaha co nejvíce při teplotě pod bodem mrazu šetřit baterii v iPhonu, což je však poměrně zvláštní vysvětlení. Co se týče amerických fór, na těch odpověď na otázku, co stojí za nefunkčním bleskem při nízkých teplotách, také nenajdete. Někteří zákazníci sice Apple Store navštívili a pracovníky na problém upozornili, ti však jen o problému informovali své nadřízené a dále se jím nezabývali.

Ačkoliv je problém poměrně nepříjemný, jedná se s největší pravděpodobností o softwarovou záležitost, kterou může Apple vyřešit klasickou aktualizací. Ostatně, s problémem způsobeným chladem se potýkal před nějakým časem i iPhone X. Jeho displej totiž při chladných teplotách nereagoval na dotyk. Apple však tento problém již vyřešil aktualizací a proto se dá podobný scénář očekávat i v tomto případě. Pokud se vám však nyní podaří váš blesk na loňském iPhonu zmrazit, stačí vzít chvíli telefon do tepla a zase funguje. Obavy z nevratného poškození tak mít nemusíte.

Uvidíme, zda se jablečná společnost k tomuto tématu v následujících dnech vyjádří či jen vydá v iOS 11.2.5 opravu, která blesk zprovozní. Pokud se však jedná skutečně o chybu a nikoliv o záměr, jak našemu čtenáři česká podpora Applu tvrdila, měl by si z ní vzít Apple poučení a v budoucnu se podobných věcí vyvarovat. V posledních týdnech je totiž podobných přešlapů přespříliš a důvěra v tento kult pomalu ale jistě upadá.

camera_iphone8_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.