Uživatelé iPhonů 8, 8 Plus a X hlásí problém s bleskem fotoaparátu. Při chladu přestává fungovat

Není žádným tajemstvím, že zima nedělá iPhonům zrovna dvakrát dobře. Pokud se totiž rtuť teploměru pohybuje kolem nuly, jablečné telefony se čas od času nekontrolovatelně vypínají a to i přesto, že jim na ukazateli baterie svítí klidně 50 %. Jak se však zdá, vypínání není to jediné, co majitele iPhonů sužuje.

Náš čtenář William nás informoval o poměrně zajímavém nešvaru trojice loňských iPhonů, tedy 8, 8 Plus a X. Pokud s nimi vyrazí jejich uživatelé do zimy s vidinou fotografování s bleskem, neuspějí. Při teplotě zhruba pět stupňů nad nulou a nižší totiž přestává blesk fungovat. Někteří uživatelé zaznamenávají jen krátké a slabé probliknutí jedné jeho diody, některým se pak blesk nerozjede v chladném počasí vůbec. Poměrně zajímavé je, že se o tomto tématu zmiňují desítky uživatelů těchto modelů i na oficiálních diskuzích samotného Applu, který jim na minimálně jeden příspěvek dokonce zareagoval (byť žádnou rozumnou odpověď neposkytl). Je tedy velmi pravděpodobné, že o tomto problému Apple již poměrně dlouho ví.

Výpadkem blesku za chladného počasí je zasažen i prémiový iPhone X:

Jedná se o záměr?

V tuto chvíli však nemůžeme říci, zda se jedná skutečně o problém, či o záměr jablečné společnosti. Když totiž náš čtenář kontaktoval podporu Applu s tím, že problém nahlásí, bylo mu řečeno, že se takto chová blesk schválně. Důvodem je prý snaha co nejvíce při teplotě pod bodem mrazu šetřit baterii v iPhonu, což je však poměrně zvláštní vysvětlení. Co se týče amerických fór, na těch odpověď na otázku, co stojí za nefunkčním bleskem při nízkých teplotách, také nenajdete. Někteří zákazníci sice Apple Store navštívili a pracovníky na problém upozornili, ti však jen o problému informovali své nadřízené a dále se jím nezabývali.

Ačkoliv je problém poměrně nepříjemný, jedná se s největší pravděpodobností o softwarovou záležitost, kterou může Apple vyřešit klasickou aktualizací. Ostatně, s problémem způsobeným chladem se potýkal před nějakým časem i iPhone X. Jeho displej totiž při chladných teplotách nereagoval na dotyk. Apple však tento problém již vyřešil aktualizací a proto se dá podobný scénář očekávat i v tomto případě. Pokud se vám však nyní podaří váš blesk na loňském iPhonu zmrazit, stačí vzít chvíli telefon do tepla a zase funguje. Obavy z nevratného poškození tak mít nemusíte.

Uvidíme, zda se jablečná společnost k tomuto tématu v následujících dnech vyjádří či jen vydá v iOS 11.2.5 opravu, která blesk zprovozní. Pokud se však jedná skutečně o chybu a nikoliv o záměr, jak našemu čtenáři česká podpora Applu tvrdila, měl by si z ní vzít Apple poučení a v budoucnu se podobných věcí vyvarovat. V posledních týdnech je totiž podobných přešlapů přespříliš a důvěra v tento kult pomalu ale jistě upadá.

|
69
Leitz

Diskuze

  Ale neupadá…pár desítek lidí s tím má problém a ostatní nic,děláte jak by jiné telefony neměli problémy.Se 7 a X nemáme žádný problém,známí také ne…to jen za mě.

  Reagovat
  Peter X Hulk

  Super pokud to neopravi aktualizace za rok reklamuju a dostanu XI ????

  Reagovat
  Weinfurter Robin

  Peter X Hulk no tak to ale neznamená ze ti vrátí peníze, AppleCare ti opraví či vymění(za stejný nikoliv za novější) produkt na který to je koupeny.
  Vyplatí se to na iPhone X kvůli zadnímu sklu jelikož není moc odolné proti padu.

  Reagovat
  Jakub Studecký

  Potiz je v tom ze Apple nic neopravuje. Pokud uzna ze je na zarizeni chyba a je v zaruce, tak ti da automaticky novej pristroj. Takze abys sel reklamovat jeden pristroj od Apple 3x je nerealny…

  Reagovat

  Aha tak proto. Už se mi to stalo několikrát a je to problém protože pracuju jako hasič a u události fotim doklady nehody atd. Nevěděl jsem čím to je. Tak to se jim hned ozvu.

  Reagovat
  Martin Beran

  „…bylo mu řečeno, že se takto chová blesk schválně. Důvodem je prý snaha co nejvíce při teplotě pod bodem mrazu šetřit baterii v iPhonu.“

  *O 2 roky později*

  „Nový iPhone nelze spustit, načte pouze Apple logo.“
  Vysvětlení: Přijali jsme tato opatření v rámci zkvalitnění našich produktů, se zájmem poskytnout maximální zážitek z jejich používání a šetření jeho baterie.

  Reagovat
  Jan Fiala

  Me se to teda stalo i u iPhone 6. Jakmile je teplota kolem nuly, stava se z toho nerizena strela a telefon pomerne nereaguje na nic.

  Reagovat
  Jan Fiala

  Dany Dutková U me to je tak, ze jakmile ho venku vyndam z kapsy, tak procenta baterky zacnou ihned padat. Pak se vypne a zapnout se mi ho poradi az ho zase ohreju, ale potom se zase tak trikrat restartuje … ??‍♂️

  Reagovat

  Problém mám od vydání iPhone X a iPhone 8 stále. Myslel jsem, že jde o vlastnost tlumení blesku kvůli přesvětlení a byl jsem celkem nasraný. Uvidíme, jak se problém vyřeší. Dost mě to limitovalo při nočním focení rybářských úlovků :))) V prosinci byla ve stanu teplota kolem nuly a ani osmička ani xko neblikaly. Zachránila mě sedmička, ikdyž horšími snímky.

  Reagovat

  Dobrý den,

  reaguji na naši telefonickou konverzaci a bohužel pro Vás nemáma žádné pozitivní zprávy. Dle informací od Apple se opravdu nejedná o záruční vadu, nýbrž o vlastnost telefonu. Jak jsme spolu komunikovali, stejně jako odpovídali pánovi z fóra Apple, je to vlastnost baterie, která má samozřejmě přímý vliv na Flash. V nižších stupních telefon upravuje funkčnost zařízení a tam, kde může být větší spotřeba baterie je daná aplikace nebo její část vypnuta. Stejně tak je možné, že zařízení se vypne, ačkoliv máte 50% baterie. Možná by pomohlo, kdyby i po dobu focení byl telefon v teplém obale, který by mohl udržet teplotu baterie.

  Reagovat

  Tak trošku jinak, pokud Apple říká ze se jedna o vlastnost telefonu, mel o této „vlastnosti“ informovat pred koupí, jedna se totiz o skutečnost ktera by me odradila od koupi přístroje. Pro me totiz dost zasadni funkce ktera byla propagovana a nesplnuje dane kritéria. Tohle je primo uvedeno v zakone o reklamacich. Takze?
  Jako nezlobte se na me ale v nasem podnebnem pásmu by na tuhle skutecnost mel upozornit hned. V tomhle pripade bych totiz zustal u iPhonu7 za 18tis (oproti 35tis) 😀 a mohl bych si fotit jak bych chtel.

  Ja mel zatim stesti a telefon dal reklamovat, byl mi vyměněn za noví, po jednom dnu stejna chyba. Tudíž dalsi reklamace…Dle me by mela byt uznávaná chyba znovu pokud uznali poprvé. Ale uvidime.

  Reagovat

  Nejen blesk, ale ani nejde zapnout svitilna. Reklamace zbytečná. Zkusil jsem to parkrat. Na prodejně to funguje a debata ontom, ze to neslo vcera venku nikoho nezajimala. Byl jsem pro smích. To chce hromadnou zalobu jako u snizovani výkonu. Tady je podle me povinnost apple uvádět ve specifikaci, ze svitilna ani blesk nefunguje v běžné zime (-2), pokud odpovida jednotlivcům na fórech, ze je to zamer.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz