Zavřít reklamu

Steve Jobs představil přesně 10. ledna 2006 na konferenci Macworld Expo v San Franciscu první 15palcový MacBook Pro, což byl v té době nejrychlejší, nejtenčí a nejlehčí notebook v nabídce cupertinské společnosti. Vychází ze svého předchůdce PowerBooku G4, který využíval procesor IBM PowerPC, kdežto MacBook Pro se stal prvním jablečným notebookem, který zčásti používat dvoujádrový procesor od Intelu.

Steve Jobs se rozhodl změnit jméno jablečných notebooků z toho důvodu, že už nebudou používat procesor IBM PowerPC. Zpočátku byli lidé k názvu docela skeptičtí, ale nakonec se MacBook Pro na trhu ujal. Apple ho dodával s rychlejším procesorem, než na počátku sliboval, takže nabízel ještě lepší výkon za stejnou cenu.

Tak šel čas s MacBookem Pro:

MacBook Pro stál 1 999 dolarů, přičemž v této ceně byl zahrnutý 1,67GHz procesor (ve skutečnosti 1,87GHz procesor). V nejvyšší konfiguraci s 2,0GHz procesorem vyšel MacBook Pro na 2 499 dolarů. Procesor Intel Core Duo nabízel u MacBooku Pro pětinásobně větší výkon, než měl předchůdce.

MagSafe a další funkce MacBooku Pro

Dále se MacBook Pro pyšnil konektorem MagSafe, od kterého však Apple už upustil, bohužel. Jednalo se o magnetický DC konektor používaný u napájecího adaptéru, který byl přizpůsoben tak, aby se při zatáhnutí za napájecí kabel odpojil konektor od notebooku, a tím se zabránilo jeho pádu a poškození. Apple zapůjčil koncept magnetického konektoru výrobcům fritéz a dalších varných zařízení, aby ochránil kuchaře před rozlitím nebezpečných horkých kapalin. Apple si MagSafe dokonce patentoval.

Dále se MacBook Pro chlubil širokoúhlým LCD displejem o úhlopříčce 15,4 palců a vestavěnou kamerou iSight.

MacBook Pro History fb

Zdroj: Cult of Mac, Wikipedia

Související články

Dnes nejčtenější

.