Zavřít reklamu

Umělá inteligence zažívá v posledních letech nebývalý rozkvět a její využití naleznete v čím dál více odvětví. Asi se tak nebudete divit, když vám prozradím, že se chystá začít využívat umělou inteligenci i jeden z předních jablečných dodavatelů, Foxconn, ve svých továrnách. Výroba iPhonů by měla díky ní být daleko efektivnější.

Nová technologie založená na umělé inteligenci, která by se měla v továrnách Foxconnu brzy objevit, by měla dohlížet na kvalitu desek s plošnými spoji či jiné komponenty, které v továrnách vznikají. Vadné kusy by pak AI odhalila, čímž by výrazně snížila riziko vadných iPhonů. Apple by se tak mohl ve výsledku potýkat s daleko menším počtem reklamací kvůli vadným komponentům v jejich telefonech.

Celá technologie Ng’s Landing.ai, jak ji její stvořitelé nazvali, je založena převážně na strojovém učení, které vyhodnocuje fotografie z kamery, pod kterými desky projíždí. Díky strojovému učení se celá technologie postupem času výrazně zdokonalí a bude připravena na prakticky jakékoliv nedostatky, které se mohou při výrobě objevit.

Zatím není jasné, kdy přesně a kde Foxconn tuto technologii využije. Jelikož se však již poměrně dlouho mluví o tom, že se v jeho továrnách vymění lidští dělníci za roboty, kteří zastanou tutéž práci, dá se očekávat, že se k podobnému kroku odhodlá poměrně brzo.

Foxconn

Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější

.