Zavřít reklamu

Google minulý týden představil nový způsob, jak mohou uživatelé Raspberry Pi používat nástroje umělé inteligence. Zařízení zvané AIY Vision Kit disponuje speciální rozšiřující deskou VisionBonne s VPU procesorem od Intelu. Už samotný název napovídá, že se jedná o počítačové vidění, které mohou uživatelé spárovat s vlastním počítačem.

Kamera pro Raspberry Pi je společně s deskou vložena do lepenkové krabice, přičemž celé zařízení AIY Vision Kit vyjde na 44,99 dolarů, nicméně prozatím se bude prodávat pouze na americkém trhu, a to od 31. prosince.

AIY Vision Kit obsahuje tři modely neuronových sítí. První rozpoznává tisíc běžných objektů, druhý rozpoznává tváře a výrazy a třetí zase funguje jako detektor osob, koček a psů. Uživatelé si však mohou vycvičit vlastní model pomocí strojového učení TensorFlow, které díky vlastnímu čipu nepotřebuje internet.

Google uvedl, že AIY Vision Kit je levný a jednoduchý systém počítačového vidění, který nevyžaduje žádné další technologie. Sám navrhuje několik způsobů, jak se dá zařízení použít, například jak nastavit kamery pro detekci psa a auta. A nabízí i zajímavější možnosti, jako je identifikace rostlin či zvířat.

AIY Vision Kit je druhý projekt, který byl představen v rámci programu Google AIY. Prvním produktem byl Voice Kit, který zase proměnil kameru Raspberry Pi v hlasového asistenta.

Google Vision Kit fb

Zdroj: The Verge

Související články

Dnes nejčtenější

.