3 hlavní důvody, proč uživatelé Androidu zvažují přechod na iPhone

Výzkumná firma Creative Strategies se ve svém dotazníku ptala na více než 1000 uživatelů Androidu, zda-li někdy zvažovali možnou migraci na iPhone a tudíž iOS. Nespokojených zákazníků stoupá, to víme, ale že až 30 % respondentů uvedlo, že o přestupu uvažují nebo uvažovali, je alarmující. A z jakých důvodů chtějí k iOS přejít?

Creative Strategies pátrala více do hloubky, aby zjistila, proč až 30 % uživatelů chce zjistit, jaký je život na druhém břehu. Odpovědi vás pravděpodobně moc nepřekvapí, pokud se o tuto problematiku zajímáte. Je ale více než zajímavé sledovat pohled těch, kteří dávají přednost Androidu.

Creative Strategies rozdělila výsledky na tři hlavní problémy. První z nich se točí ohledně bezpečnosti. Andoird je známý svou volností a platformou „open-source“, čímž je atraktivní pro mnoho uživatelů, oproti „uzavřenému“ iOS. Bezpečnost kvůli open-source není oproti iOS tak dokonalá a uživatelé Androidu rozhodně nejsou v bezpečí. Apple má uzamknutý operační systém a jako protiúčet nabízí právě bezchybnou bezpečnost, což se uživatelům Androidu líbí.

Další věc, která je pro Androiďáky neznámou, je kooperace veškerých Apple produktů. Kooperace umožňuje uživatelům synchronizovat hesla, fotografie, informace a další data skrze veškerá zařízení v ekosystému Apple. Analytik Creative Strategies – Ben Bajarin – uvádí, že Android má sice podobné funkce, ale nejsou tak bezchybné a efektivní, jako ty od Apple.

Třetí a zároveň poslední důvod je skutečnost, že Apple má vynikající zákaznický servis a podporu. Současný uživatel Androidu se musí spokojit, a to i pokud si koupí vlajkovou loď, s o mnoho kratší podporou jeho zařízení, než v případě iPhonů. Ku příkladu, iPhone 5s je přes 4 roky staré zařízení a stále patří mezi podporované. U Androidu můžeme o takto dlouhé podpoře pouze snít.

V tomto článku jsme shrnuli tři hlavní argumenty a samozřejmě existuje plno dalších důvodů, o kterých současní uživatelé Androidu přemýšlí. Každopádně je více než zřejmé, že nejeden uživatel Androidu přemýšlí, jestli by nebylo lepší přejít ke konkurenci v podobě Applu.

 

|
72
Leitz

Diskuze

  Kostka Patrik
  Patrik Kindernay

  Kámo vidno, že vieš velké hovno! A tvoja hlava je spomalená o polovicu! Ip6 beži ako hodinky a iphone 5 už podporu nemá a je tam ios 10, ale to odporník ako ty musí vedieť a s tým 10% trhu si tiež zabil???. A podpora? 1000x lepšia ako u tvojho lagdroidu???. A appky tretich stran? 90% vírusov pre lagdroid ???.

  Reagovat
  Matej Spidmax Zubo

  Vlastním iPad Pro 10.5 a je síce pravda že android tablet by som nechcel ( pri mobiloch je to úplný opak ) ale ten ich “ najlepší “ ios 11 je pekná katastrofa iPad zamŕza pri multitaskingu už sa stalo že zamrzol do takého stavu že bol povinný soft reset, poprípade sa sám reštartoval a o grafických bugoch v UI ani nehovorím…. katastrofa. IOS 10 bol podľa mňa o dosť funkčnejší, praktickekší aj keď o niečo škaredší…. ale nech apple fanboyovia ani len neskúsia povedať že iPhone, ios neseká to je totálny nezmysel seká a má svoje vážnejšie problémy ako iné systémy a ich cena ? To je kategória sama o sebe…

  Reagovat
  Miro ELkø Čiernik

  😀 nechcem objahovať ios .. 😀 ale aktualizáciu na novšiu verziu aspoň DOSTANEŠ!!! aj na 3 roky staré zariadenie 😀 na svete je android 8 ale veľa zariadení beží na 5.x alebo 6 .. a mimochodom .. nikto ti nekáže si tú aktualizáciu inštalovať 😀

  Reagovat

  Po iOS 11.2 plnom bugov sa nikomu necudujem.

  Reagovat

  s 11.2 nemam jediny problem.. vse co bylo spatne je doreseno

  Reagovat

  Tak to je konečně skvělá zpráva. Kolik verzí iOS 11 už bylo? Spolu s betaverzemi? Když řeknu, že jich bylo cca patnáct tak se moc nespletu. Jen beta verzí bylo myslím osm. Tedy těch veřejných.

  podle betaverzi nemuzes brat ale vsechno.. vsadim se ze kdyby sis nainstaloval cistou verzi a nedohazel tam aplikace a obnovu z cloudu, tak vic jak polovina problemu zmizi.. treba jak nekdo porad pise na fora ze mu chybi hodiny za zamykaci obrazovce.. nestalo se mi to nikdy.. je to par uzivatelu.. nikdy nemuzes mit betatest na 100%

  Petr Kučera

  Jakub Dohnal taky přejdeš?

  Reagovat
  Jakub Dohnal

  Špatnej poměr cena výkon, právě ta „uzavřenost“ iOSu a placenej cloud.

  Reagovat

  😀 Za cenu ako ostatné vlajkové smartfóny na trhu máš najvýkonnejší smartfón ktorým je iPhone, čiže tvoj argument je úplne mimo. Cloud môžes používať ktorý len chceš a SD karta v dnešnej dobe? flash úložisko je niekoľkonásobne rýchlejšie, je to ako keby som si nasilu chcel kúpiť nový notebook s HDD 😀 😀

  Jakub Dohnal

  Na co? Je to univerzální přenosný úložiště, stačí mít adaptér, kterej je v každym balení. A Petr Kučera záloha na SD kartu je lepší než na cloud. Jistěže SD kartu ztratíš, ale dokud jí máš, máš k ní přístup okamžitě, u cloudu musíš bejt na internetu.

  Reagovat

  Tenhle názor na SD kartu jsem měl taky, dokud mi nechcípla ze dne na den a všechny data byly v hajzlu. Tohle se s cloudem nestane.

  Aneb pro všechny, zálohujte zálohujte. Já to neudělal a fotky za dva roky jsou fuč. Naštěstí to byly jen takový ty momentky z akcí, ale i tak to zamrzí.

  Jakub Dohnal

  No právě, to měsíčně je zavádějící. U Google máš na Google drive 15 GB zadara. Další si přikoupíš, ale jednorázově, máš to na vždycky a dál za to neplatíš.

  Reagovat

  Takže abychom to tady trochu uvedli na pravou míru – u Google je 15 GB zdarma, 100 GB vyjde na 60 Kč měsíčně a 1 TB na 300,- Kč za měsíc, 2TB za 600 Kč/měsíc. iCloud vyjde na 50GB za 25 Kč, 200GB za 79 Kč, 2TB za 249 Kč – všechno měsíčně. No, neřekl bych že je to levnější 😀

  To jsou takový pseudodůvody. Dost diskutabilní. Ani jeden nelze zpovažovat za skutečně vyloženě pravdivý. Tedy moc do hloubky CS nezkoumala. Osobně bych opačných dúvodů napočítal mnohem víc.

  Údajná bezpečnost má totiž svoje jednoznačné nevýhody. Asi jako kdyby mi někdo auto omezil na max. rychlost 50 km/h a tvrdil jak je to super a bezpečný. No ano je. Ale asi nikdo nechce jezdit jezdit 50 km/h.

  V synchronizaci Google nevidím osobně žádný problém.

  Podpora je obecně na bedrech každého výrobce. A je tedy individuální a jiná. Argumentovat, že Apple podporuje technický vykopávky je zejména ze strany Apple fans dost slabota. Obecně se dá říct, že jak morální tak technická životnost telefonu je cca dva roky. A to platí i pro Apple. Nedovedu si představit, že používám zmíněný iP 5S. Navíc stejně s poslední iOS verzí ty telefony nefungujou. Osobní zkušenost. iPad mini 1 s iOS 9.3.5. je nefunkční.

  https://www.letemsvetemapplem.eu/2016/07/14/apple-zamerne-zpomaluje-starsi-iphony-softwarovymi-aktualizacemi-tvrdi-petice-se-150-000-podpisy/

  Předpona ECO se používá buď ve smyslu a významu EKONOMICKÝ nebo EKOLOGICKÝ. Tedy ten systém je jaký?
  Osobně bych to nazval spíše pouze systémem, platformou, možná prostředím ?
  Neustálým opakováním se nesmysl pravdou nestane. My taky doma třeba noži neříkáme skalpel, přestože je to vlastně taky nůž. Většina termínů patří do nějaké oblasti a budu se opakovat. Apple žádný ekosystém nikdy neměl, nemá a mít nebude. Protože není prostě ECO.

  Reagovat
  Dominik Strhak

  Nikto o tom nehovorí ale v poslednej dobre vela ludí prechádza hlavne z IOS na android čo my na to viete povedať ? 😀

  Reagovat
  Patrik Kindernay

  Dominik Strhak rok? Jadiny problém som zaunamenal s prichodom ios 11, ale trvalo to tak mesiac a už všetko šlape. Prichodom iphone X práveže prechádza vela adroiďákov na iphone a to su realne čísla nie tvoje domnenky.

  Reagovat
  Em De

  Presne… vsichni si jen stezuji co se jim kazdou dalsi aktualizaci sere a vesmes nic noveho krom ikonek neprinasi. Jako nic proti Iphonu, ale jak rikas posledni rok je to katastrofa. Jen jablickari si to neumeji priznat a kopou kolem sebe a hodne se stava, ze hned urazeji, protoze nemaji argumenty ?

  Reagovat
  Dominik Strhak

  Patrik Kindernay Tak som myslel že posledný rok to ide s applom dolu vodou obecne 😀 to je proste fakt 🙂 Moje domnienky to rozhodne nie su , treba čítat aj iné magazíns, nie iba LSA 😀 Iphone X je fajn ale nevidím dôvoť za to dať 1400€ ten kto to využije OK pre mna však k ničomu 😀

  Reagovat
  Negativeman

  Páči sa mi ako niektorí z vás dokážu písať litánie a obhajovať značky akoby v tej firme mali podiel z akcií alebo čo 😀 , akože fňukáte ako nemáte čas na rodiny a na svoj život, lebo ste stále v práci a málo zarábate. A keď máte ten čas, tak ho akurát tak míňate na obhajobu cudzej firmy, akoby ste z toho dačo aj mali. Či android či IOS nieje to preboha jedno, nakoľko každému vyhovuje niečo iné? Keby ten zasraný čas čo tu plytváte obhajovaním a odpovedaním využili na možno vlastné podnikanie, či seba realizáciu. Možno by ste nemuseli mať plnú hubu rečí a písmeniek, ale spokojne si užívať produktov a vecí ktoré chcete a máte , a netrápilo by vás čo si o tom niekto myslí. Pretože nemusíte pri každej veci čo stojí viac než 200€ pozerať na peňaženku či ostatok mesiaca prežijete…

  Reagovat

  Potvrzuju a naprosto se ztotožňuji s bodem tři. Měl jsem Lagdroid na Samsungu. Telefon za cca 7 litrů, ale už v době vydání měl zastaralý Android a o aktualizaci na nový jsem si mohl nechat jen zdát. A když nakonec přišla, tak byla tak odfláklá, že telefon nešlo moc používat jak byl pomalý (bylo vynou SW nikoliv HW). Takže suma sumárum se foun během roku stal tak zastaralým, že jsem si pak po nějaké době koupil SE od Applu a doteď si nemůžu na nic stěžovat. Nikdy jsem s ním neměl problémy narozdíl od Androidu.

  Reagovat

  Nechápem. Kto má aký konkrétny problém s iOS?
  V čom vám od 11-ky iOS vadí?
  Vy musíte byť neuveriteľne nároční spotrebitelia, ktorí si merajú rýchlosti odozvy a sledujú všetky weby o konkurencii a porovnávalú.
  Ja som už odkedy je to možné Beta testerom a mám na jedinom zariadení (ktoré používam aj vo firme) najnovšiu verziu od jej prvej varianty.
  Nikdy (slovom: NIKDY som nemal jediný zásadný problém s funkčnosťou systému alebo rýchlosťou, padaním systému,…
  iPhon a iPad majú moje deti, manželka a otec a nikto sa nesťažuje. I keď už ich zariadenia nie sú podporované, stále sú plne funkčné pre ich potreby. Tak mi to niekto vysvetlite. Ďakujem.
  A čo sa SD týka, to už mi je len KKTina. Moje súbory sú v cloude a ak stratím mobil, nestratím súbory. Ten čo má hovadsky rozšírenú pamät SD kartou ju stratí spolu v mobilom. Že gratulujem.

  Reagovat

  4 roky jsem byl majitelem 5S. Chtěl jsem 8plus nebo nejlépe Xko. Prostě něco většího. Nakonec jsem přehodil výhybku a přešel na podle mě asi nejlepší android, Note 8. Možná to taky souviselo s naštváním nad cenou Xka, kdy tu cenu mě už hlava nebere..Když vezmu cenu 256 gb verze, tak Note se dá koupit i s kartou, za skoro polovinu peněz, jak Xko. Když máte štěstí, tak i z české distribuce.
  Jako majitel 3 starších maců, jsem měl obavy jak si to bude rozumět s Note 8, ale nakonec jsem našel aplikaci AirMore, která funguje podle mě lépe jako iTunes.S androidem.a bezdrátově…Výdrž baterie 2-3 dny. S-Pen jsem myslel, že nebudu ani používat, ale je to opačně. Lístečky z tašky zmizely. Displej špičkový. Přehrávané video podle mě o velikosti obrazu jako na ipadu mini, při velikosti 8pluska.
  Je toho moc co mě líbí, možná za rok budu litovat, systém že bude nepoužitelný atd..,ale teď mě to nebrzdí v nadšení.

  Reagovat

  vzhledem k tomu ze ceska distribuce stoji 27k s 64GB a iphone x 64 stoji 30, tak to rozhodne neni pulka ceny.. a kdyz si srovname cenu kvalnti 256ky karty, ktera nikdy nedosahne na rychlosti vestaveneho uloziste, tak ten rozdil je porad minimalni.. cili tu prestante verejne lhat ze note 8 stoji pulku =D

  Reagovat

  Pokud se začtete, co tam píši, tak ,,se dá koupit“, nepíši o ceně v obchodě. Mrkněte na bazary nebo na aukro, kde v pohodě za 20t.i s českou, pokud se Vám poštěstí. Já ten svůj koupil s paragonem na včerejší datum z velkého eshopu za 18t.přes aukro. A to nechci zmiňovat EU distribuci, kde se taky dají najít solidní prodejci. Všichni nejsou zloději. Tam za 20t. v pohodě.

  A doplníme (ad výše) že ten displej je vlastně plochou poloviční a jednoznačně z toho vychází, že s parametry je zacházeno opravdu velmi volně:)

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz